SEO текст!

Часто перед власниками сайтів стоїть завдання: необхідний якісний текст про який-небудь товар і послугу, який добре сприймався б не лише користувачами сайту, але і пошуковими системами, – те, що називається SEO текстом.

Де його взяти?

Можна написати самим або скористатися послугами копірайтера. Останній варіант переважно, оскільки професійний копірайтер знає, яким має бути текст, слугуючий пошуковому просуванню сайту. Саме тому такий текст називають SEO текстом.

Розглянемо основні принципи написання СЕО тексту, які стануть в нагоді як початківцям копірайтерам, так і господарю сайту, якщо він вирішить самостійно підготувати текстовий матеріал.

Правила написання SEO тексту

1. Найголовніше …

Незважаючи на те, що при написанні СЕО тексту необхідно враховувати специфічні SEO-параметри і показники, найважливішим фактором тут є здоровий глузд. Сео-текст, який нам потрібно написати, – це перш за все просто хороший текст. Слово «хороший» можна розшифрувати: грамотний, цікавий, що легко сприймається, композиційно правильно вибудуваний. Чудово, якщо текст викличе у читача якісь яскраві емоції, бажано, позитивні.

Грубо кажучи, прочитавши текст про ноутбук і тут же побігти його купувати. «Хороший текст» стає «хорошим SEO-текстом», коли ми певним чином розставляємо в ньому ключові слова і фрази, але читачеві це, в ідеалі, не повинно бути помітно.

Сео-текст пишеться передусім для живої людини, а не для програміста або пошукової системи. Пошукові системи в даний час вдосконалював свої пошукові алгоритми так, що він без проблем розрізняє хороший текст від поганого. Таким чином, коли ми пишемо SEO-текст, ми орієнтуємося на загальноприйняті норми мови і на здоровий глузд. Не потрібно в тексті нагнітати пафос або давати явну рекламну замануху, не можна використовувати нецензурні вирази чи пропагувати насильство, соціальну, релігійну, політичну ворожнечу – це відхилення від здорового глузду.

2. Визначення сео-показників майбутнього тексту:

  • кількість знаків
  • кількість точних і неточних входжень
  • кількість ключових слів у різних формах

Ці показники визначається за допомогою аналізу пошукової видачі по тому пошуковому запиту, для якого і пишеться SEO-текст. Робиться це просто: вводимо в пошуці наш пошуковий запит і дивимося, що є сторінками в ТОП-3 з точки зору вищевказаних параметрів. Всі ці показники носять приблизний характер. Не потрібно здійснювати безглузду роботу і дописувати текст рівно до обсягу 3050 знаків або вставляти в текст рівно 9 ключових слів у називному відмінку. Ми вивчаємо конкурентів і формуємо для себе загальні рекомендації.

Найчастіше третій пункт взагалі можна пропустити. Тут, знову ж таки, ми дотримуємося здорового глузду, головне, щоб текст вийшов легким і більш-менш цікавим.

3. Пошук інформації

Щоб написати текст про «продаж нерухомості», не потрібно бути експертом в сфері нерухомості. Копірайтеру надано величезна кількість джерел, з яких він може брати інформацію для майбутнього тексту. Перш за все, це сайти з нерухомості.

Із знайдених матеріалів ми можемо використовувати такі елементи для написання SEO тексту: тези, ідеї формулювання, специфічні вирази структури текстів (поділ тексту на частини, абзаци). Всі ці матеріали не є для нас зразком для наслідування, ці тексти допомагають нам подумки сформувати структуру майбутнього сео тексту, отримати тези, які ми розвиватиме в нашій роботі. Іншими словами, ці тексти є допоміжними інструментами.

В принципі, можна обійтися і без них, якщо ви з ходу зможете написати хороший SEO-текст про «продаж нерухомості». Інші джерела інформації: книги, журнали, каталоги сам власник сайту

4. Структура SEO-тексту

  • заголовок: повинен включати в себе пошуковий запит, бажано в точному вигляді, можна в поєднанні з іншими фразами, наприклад «Створення сайтів в Києві»
  • підзаголовки: приблизно один підзаголовок на кожну тисячу знаків без урахування першого абзацу (перед ним вже є заголовок). Формула виходить така. X – кількість тисяч знаків. Y – кількість підзаголовків. Y = X-1. Мінімальна кількість підзаголовків – 2 Підзаголовок повинен включати в себе пошукову фразу, одне або кілька ключових слів у різних формах, наприклад: «Створення сайту», «Розробка сайту», «Створити сайт». Бажано у всіх короткий зміст використовувати різні ключові слова.
  • обсяг тексту. Стандартним об’ємом сео-тексту вважається 3000 знаків. Кількість знаків може бути більше (5000 – 7000) або менше (1500 – 2500) – обсяг визначається через аналіз сайтів-конкурентів.
  • ключові слова. Ключові слова і фрази в різних формах розподіляються рівномірно по SEO-тексту. Тут бажано використовувати один прийом: дати точне або неточне входження пошукової фрази на початку першого абзацу. наприклад:

«Створення сайтів – актуальне питання для жителів Київа…» або «Останнім часом у сферу створення сайтів втягується все більше людей».

5. Ще кілька правил і рекомендацій

  • отриманий SEO-текст повинен бути повністю унікальний. Унікальними повинні бути кожні окремо абзаци і складні пропозиції.
  • перевіряйте написання незнайомих слів і специфічних термінів.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: