Щкідливі властивості кальяну.

Про те, що куріння – це шкода, знають усі на світі: від маленьких діточок до глибоких старців. І навіть, незважаючи на те, що в світі розгорнулася глобальна війна з тютюнопалінням, люди так і продовжують курити. Мало того, вони для своєї шкідливої ​​звички придумали масу виправдань: і стрес знімає, і апетит пригнічує, і мозкову діяльність покращує.

Чим шкідливий кальян?

Залежність. До цих пір вчені та споживачі сперечаються – чи існує кальянная залежність? Відповісти на це питання насправді досить складно, так як існує дві сторони однієї медалі. По-перше, сам по собі кальян призводить до залежності тільки в дуже рідкісних випадках. Є документальні докази, що у 90% тих, хто викурює до трьох кальянів впродовж тижня, не виникає ніякої залежності. У той же час, нікотинова залежність відзначається у тих людей, які курять кальян більше трьох разів на тиждень. Приблизно 60% курителів кальяну відзначають у себе виниклу залежність.

Такий низький відсоток залежності свідчить про те, що в диму кальяну нікотину набагато менше, ніж у звичайній сигареті. А ось курці, які мають чималий «стаж», впевнено кажуть – кальян ніколи не замінить сигарету, так як заповнити таким чином брак нікотину просто неможливо.

Залежність від нікотину виникає тільки лише в тому випадку, якщо курити щоденно по кілька кальянів. Але варто відзначити, що така залежність набагато небезпечніше, ніж від сигарет. Справа в тому, що від сигарети людина отримує маленьку дозу нікотину протягом п’яти хвилин, тоді як кальян курять набагато довше, провокуючи необхідність палити дуже часто. Багато фахівців упевнені, що кальянная залежність – носить психологічний аспект. Сам по собі процес куріння кальяну розслабляє, умиротворяє і асоціюється з відпочинком. Саме тому люди, які прагнуть відключитися від проблем часто вдаються до кальяну – багато, випробувавши вигадане зречення від зовнішнього світу, часто вдаються згодом до такого рішення проблем. Варто відзначити, що ця залежність дуже серйозна – її потрібно лікувати фахівцям.

Нікотин. При курінні кальяну використовують або звичайний тютюн, або різні варіації з додаванням ароматизаторів. Ясна річ, що шкідливий дим у багато разів збільшує ризик захворіти серйозними недугами, адже від нього страждає в першу чергу серце і легені. Зрозуміло, що шкода від кальяну нижче, ніж від сигарет, але вона все ж таки присутня.

Тютюн. Є думка, згідно з яким всі курильні суміші не дуже якісні, так як їх виготовляють кустарними способами. Ясна річ, що шкода під час паління тютюну невідомого походження в рази збільшує шкоду, що наноситься організму. До того ж часто курильний тютюн містить нікотину набагато більше, ніж сигарети.

Дим. Під час куріння кальяну тютюновий дим проходить через фільтр – рідина, яку заливають у посудину. Але не варто занадто сподіватися, що завдяки цьому частина шкідливих речовин загубиться, а сам дим охолоне. Справа в тому, що продукти горіння не в змозі просто охолодитися до безпечних градусів. До всього іншого вчені стверджують, що шкідливі компоненти тютюнового диму зовсім не розчиняються в рідині – вони переносяться в легені тій людині, яка курить кальян.

Варто також відзначити, що сигарету людина курить від сили хвилин п’ять, тоді як церемонія куріння кальяну займає годину, а то й більше. Таким чином, за один «сеанс» можна викурити таку кількість шкідливих компонентів, загальна кількість яких дорівнює 60 сигаретам, що явно не піде на користь. І вся ця гидота міститься всього лише в 25 грамах тютюну для кальяну (стандартне разове дозування).

Гігієна. Кальян курять в компанії – по колу передається трубка з мундштуком на кінці. Це негігієнічно процедура, так як саме через слину передаються різні серйозні захворювання – такі, як туберкульоз, гепатит, герпес. Деякі любителі намагаються зменшити ризик – використовують одноразовий або багаторазовий мундштук.

Чадний газ. За один «сеанс» людина вдихає дуже велика кількість чадного газу. Тільки уявіть, що в літрі диму 1,79 мг СО. За один “підхід” людина, яка курить кальян, робить сто затяжок, а це, в середньому 179 СО. Це набагато більше, ніж при палінні цигарок. Дія газу діє на органи дихання, приносячи дуже серйозної шкоди організму, а саме – легким, бронхах, трахеї, глотці, язику. Ризик захворіти на рак горла або раком легенів при курінні кальяну набагато вище.

Пасивне куріння. Будь-який дим шкідливий, а вже від кальяну і поготів. Пасивне куріння однозначно є шкідливим проведенням часу, так як людина, яка перебуває в кімнаті, де компанія курить кальян, вдихає всі продукти горіння тютюну, в тому числі і азот, і окис вуглецю.

Рідина. Кальян не палять «насухо», а за допомогою якої-небудь рідини. Найбезпечнішим є кальян на воді або молоці. А самим шкідливим – на алкогольних напоях. Любителі впевнені, що саме алкоголь і тютюн здатні розслабити – найчастіше для цих цілей використовують вино. Але насправді «ефекту» немає ніякого – «смак» диму трохи змінюється, а шкоди більше, так як до диму додаються ще й пари алкоголю.

Алкоголь. Категорично протипоказано змішувати куріння кальяну і вживання спиртних напоїв, інакше може сильно виникнути сильний головний біль, голова запаморочиться, з’явиться нудота, а то і блювота. До того ж таким чином організм може отримати отруєння шкідливими речовинами.

Рак. Дослідники стверджують, що ракообраз речовин в димі від тютюну для кальяну набагато більше, ніж в звичайних сигаретах. Зрозуміло, що людина, яка споживає величезну кількість ракообраз субстанцій, та ще й так часто, швидше, випробує сумний фінал, ніж той, хто курить сигарети, і вже, звичайно, ця біда може абсолютно пройти повз для того, хто не курить.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: