Що і для чого читати дитині?

Особливо швидкий розвиток мозку у дітей відбувається у віці до трьох років. Це саме той час, коли формується особистість, діти набувають ри смайбутнього характеру.

 

Завдяки читанню вони можуть подорожувати по світу, більше дізнатися про країни, народи, природу,отримати цінні відповіді на багато питань, а ви, читаючи їм, стаєш їх путівником. Це допоможе ближче познайомитися зі своїми дітьми, дізнатися приховані риси характеру дитини, допоможе побудувати основу для подальших довірчих відносин з дитиною, це об’єднує.

 

Спостерігаючи за реакціями дитини на різні ситуації, описані в книжках, ти зможеш виправити неправильне мислення на ранніх порах. Читання в цьому віці допомагає розвитку інтелекту, об’ємнішому мисленню. Читай з малюком не менше 10-15 хвилин на день, але не довше. Дитина в цьому віці ще не готова до великих навантажень.

 

Обговорюй з дитиною прочитане. Допомагай краще розібратися в матеріалі: під час читання періодично зупиняйтесь і ставте питання. Після прочитання запитайте його, чи сподобалася дитині книжка, що нового вона з неїдізнався, що їй особливо запам’яталося. Дитині старшого віку можна запропонувати намалювати ілюстраціюдо вподобаного уривку, або вивчити його на пам’ять.

 

Важливо, що читати.

 

Вибір книг теж дуже важливий. Поспіх тут недоречний. Шукайте ті книги, які вчать чогось хорошого, доброго, корисного, вони повинні бути барвисто оформлені, але в тойже час не повинні складатися тільки з ілюстрацій, інакше зміст стане ясним після попереднього перегляду,і бажання прочитати її пропаде. Знайди свої старі дитячі книжки. Варто завести вдома дитячу бібліотеку, час від часу поповнюючи її.

 

Також слід розуміти, що дитину ні в якому разі не можна змушувати. Атмосфера під час читання має бути теплою, невимушеною. Тільки в цьому випадку вдасться прищепити дитині любов до читання і побудувати подальші теплі стосункизі своєю дитиною. Коли батьки беруть своїх дітей на руки, читають їм, розмовляють з ними, діти розуміють, що їх люблять, що вони потрібні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: