Давно минули ті часи, коли вихід в Інтернет, ігри та інші радощі асоціювалися тільки зі стаціонарними комп’ютерами, громіздкими і немобільними. Тепер, коли існують ноутбуки, нетбуки, ультрабуки, планшети, планшетофони і т.п. залишається тільки вибирати з величезного вибору новинок від виробників. Відсунемо в сторону останні технологічні нововведення на зразок ультрабуків, товщина екрана яких наближається до товщини аркуша паперу, і розглянемо актуальний для споживача із середнім бюджетом питання: що краще, планшет або ноутбук.
 
Найвагомішим плюсом у бік планшета напевно можна назвати його ергономічність. Адже, на відміну від ноутбука і його “молодшого брата” нетбука в робочому стані планшет складається всього з однієї площини, а не двох. Отже, його можна запросто помістити в дамську сумочку, а деякі моделі з малою діагоналлю екрану навіть у внутрішню кишеню пальто. Введення символів на планшеті здійснюється за допомогою віртуальної клавіатури, і, це мабуть , можна віднести до його недоліків. Друкувати великі обсяги тексту на сенсорному екрані навіть за допомогою стилуса нереально – це підтверджує досвід багатьох користувачів, висловлений на IT -форумах. Зате працювати з мультимедіа на екрані планшета – одне задоволення, адже багато моделей спеціально оптимізовані під роботу з соціальними мережами. Одним рухом пальця по екрану можна додати в фотоальбом новий знімок, перемістити вподобану мелодію в свій плейлист, відправити тільки що зроблене фото в Фейсбук або Твіттер і т.п.
Деякі виробники планшетів (зокрема, Asus), представили гібриди планшетів і ноутбуків – так звані трансформери з допстанціею, які представляють собою звичайні планшети з можливістю підключення стаціонарної клавіатури. Правда, коштує така новинка на порядок вище звичайного планшета.
 
Що стосується ноутбука, то головною його перевагою в порівнянні з планшетом є більш низька вартість. Взагалі, немає сенсу міркувати, що краще планшет або ноутбук якщо не визначитися, для чого в першу чергу буде використовуватися пристрій. Якщо ви плануєте сидіти в соцмережах, спілкуватися в скайпі, грати в мобільні ігри і при цьому не обтяжувати себе носінням портфеля з нетбуком, то тоді краще зупинити свій вибір на планшеті. Ну а якщо ви плануєте заробляти гроші в Інтернеті, то краще схилитися до класичного варіанту із зручною клавіатурою – ноутбуку або нетбуку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.