Що подивитися в Чернівцях?

На південному заході України розташоване місто Чернівці, в якому збереглася велика кількість пам’яток, саме тому вони вважається поряд зі Львовом одним з туристичних центрів Західної України. Регіон, де розташоване місто, називається Буковина, по імені герцогства, існуючого тут раніше. 

Як дістатися до Чернівців? 

Потрапити в Чернівці дуже просто. З будь-якого обласного центру України та країн-сусідів (Росії, Румунії, Польщі) в цьому напрямку регулярно ходять автобуси та потяги. З інших держав (наприклад, Італії та Туреччини) можна сюди потрапити і на літаку, так як в межах міста знаходиться міжнародний аеропорт, туди ж прибувають літаки з Києва та інших великих українських міст. 

Що подивитися в Чернівцях? 

На центральній площі Чернівців одразу знаходиться кілька цікавих пам’яток: 

  • Міська ратуша – її висота становить 45 метрів, побудована вона була в 1847 році. 
  • Обласний художній музей – він займає будівлю колишнього Буковинського ощадного банку. Твори мистецтва тут можна побачити, навіть не заходячи в приміщення, так як на одній із стін розташована мальовнича майолікова мозаїка, де 12 давньоримських богів представляють 12 областей Австро-Угорщини. 
  • Одним з найвідоміших пам’ятників архітектури є Чернівецький національний університет, розташований в будівлі колишньої резиденції православних митрополитів. Ця будов, що вражає своєю красою  була зведена архітектором Йосипом Главкою майже за 18 років. 

На території Чернівців розташована велика кількість дуже красивих церков різних конфесій: 

  • Миколаївський собор з оригінальними крученими куполами;
  • Єзуїтський костел; 
  • Вірменська церква; 
  • Кафедральний собор Святого Духа; 
  • Церква Різдва Богородиці та інші. 

Відмінним місцем для відпочинку після огляду визначних пам’яток Чернівців є площа «Турецька криниця». Тут знаходяться квітковий годинник, Турецький міст 19 століття, павільйон над джерелом, фонтан і бронзовий велосипед. 

Гуляючи вулицями Чернівців, можна побачити безліч пам’ятників представникам різних професій, чия діяльність була пов’язана з містом, і цікаві будівлі, такі як: Дом-корабель (Шифа), Єврейський будинок, готель «Брістоль», «Німецький дім» та інші. 

Чернівці – чудове місце для знайомства з історією та культурою Західної України.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: