Що подивитися в Каїрі? Визначні памятки Каїра!

Пам’ятки Каїра є найвідомішими в усьому Єгипті. Тисячі туристів вирушають у це місто для того, щоб стати свідком стародавнього таїнства і приєднатися та історії древньої цивілізації. Каїр є найбільшим містом Африки. Місто пережило багато епох і об’єднує історію і культури багатьох століть. Серед назв стародавнього міста можна зустріти згадки Каїра як міста тисячі мінаретів або воріт Сходу. Сучасне місто впритул підійшов до великих пірамід Гізи. У ньому сконцентрувалися досягнення культури всіх шести тисяч років єгипетської цивілізації.
 
Каїр дуже вдало розташований – на стику долини і дельти Нілу. У цьому і криється секрет успішного розвитку та бурхливої історії найбільшого міста Африки. У численних музеях політичного, економічного і культурного центру Єгипту можна побачити матеріальні свідчення прадавньої історії цієї землі, що нараховує більше 5 тисячоліть. А знамениті визначні пам’ятки Каїра розташовані неподалік піраміди давньоєгипетських фараонів як магнітом ваблять сюди мільйони туристів з усього світу.
 
Коптський Каїр
 
Так званий коптський або Старий Каїр розташований на місці стародавнього Аль-Фустата. Найдавніші пам’ятки цієї частини міста – дві вежі і ділянка оборонних стін римської фортеці Вавилон, що знаходяться поблизу від Коптського музею. Тут же знаходиться мечеть Амр ібн аль-Аса, при споруді якої в якості будівельного матеріалу використовувався камінь християнських церков. Старий Каїр є релігійно культурним центром коптів – доісламського, неарабського населення Єгипту, що сповідує християнство. Деякі вчені вважають коптів прямими нащадками древніх єгиптян – в сучасному Єгипті їх близько 10%. На території коптської частині міста зосереджена досить значна частина пам’яток Каїра. Тут знаходиться Абу-Сарга (церква св. Сергія), в якій, як свідчить традиція, перебувало Святе Сімейство після втечі від царя Ірода. Тут же можна побачити знамениту Підвісну церкву.

Сучасний Каїр
 
Нове місто Каїра займає західні і північно-західні райони – тут прямі широкі проспекти, великі площі, бульвари і сади, а вулиці забудовані багатоповерховими будівлями. Центр сучасної столиці Єгипту – площа Ат- Тахрір, де розташовані основні державні установи, що став традиційним для багатьох міст світу і відрізняється нехитрим архітектурним стилем готель Хілтон і деякі найвідоміші пам’ятки Каїра, яким, на щастя, знайшлося місце на центральній площі столиці. Одна з них – знаменитий Єгипетський музей, що зберігає велику спадщину країни пірамід і фараонів.
 
Північно-східний район Каїра Геліополь спроектований в кінці XIX століття як місто-сад з ініціативи бельгійського барона Емпайна. Після II світової війни виросло багато сучасних споруд. Наприклад, радіотелецентр або Каїрська вежа, де є оригінальний ресторан, що обертається і оглядовий майданчик.
 
Околиці Каїра
 
В околицях Каїра безліч визначних пам’яток, пов’язаних з Давнім Єгиптом. Найвідоміше місце – це, звичайно ж, Гіза (Ель -Гіза). Це велике, динамічно розвиваюче місто Каїрської агломерації, що нараховує вже більше 2 мільйонів жителів. Тут знаходяться три великі піраміди, заради яких багато, власне, і приїжджають в Єгипет – Хеопса, Хефрена і Мікеріна, а також Великий сфінкс. Південніше Гізи, в Дахшурі, можна побачити так звану ламану піраміду фараона Снофру. А ще південніше, в Саккарі знаходяться найдавніша піраміда фараона Джосера і знаменита рожева піраміда.
 
У 30 км на південь від Каїра знаходяться руїни Мемфіса – першої столиці об’єднаного фараоном Менес Стародавнього Єгипту. Місто було засноване більше 5000 років тому. Тут можна оглянути величезний монумент на честь самого могутнього фараона Давнього Єгипту Рамсеса II, а також сфінкса часів Нового Царства. На північний схід від Каїра лежать руїни Геліополіса – релігійного центру Стародавнього Царства.
 
Але всім перерахованим вище пам’ятки Каїра, звичайно ж, не обмежуються. Столиця одного з найстаріших і найбагатших з історичної точки зору держав світу, настільки багатогранна, що щоразу приїжджаючи сюди, можна відкривати для себе щось досконале нове, таємниче, що зберігає в собі тисячолітній відбиток захоплюючої історії Стародавнього Єгипту…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: