Нарешті настав момент, коли малюк опинився вдома. Тато і мама не відходять від нього ні на хвилину і намагаються прислухатися до кожного звуку. Малюк сопе, крекче і гикає. Останній звук лякає батьків найбільше.  

У людини органи дихання і черевна порожнина розділені діафрагмою. Коли вона скорочується, виникає напад гикавки. Його дорослі люди страждають від цього тільки час від часу, то новонароджені – постійно.

Причини цього різні: гази в кишечнику, переповнений шлунок м’язовий тонус. Якщо усунути причину, то гикавка пройде. І якщо дорослий може легко позбутися гикавки за допомогою затримки дихання, або ковтка води або за допомогою інших способів, то у малюків немає такої можливості. Але ви можете йому допомогти.

Дуже часто діти гикають після їжі і на це є кілька причин :  

Дитина переїла, і молоко розтягнуло стінки шлунка. У результаті цього шлунок тисне на діафрагму, і вона скорочується.  

Ще новонароджений може наковтатися повітря під час харчування. Таке трапляється при неправильному захопленні грудей або якщо молоко біжить інтенсивно.   


Перебуваючи на природному вигодовуванні, малюк сам відміряє кількість їжі, яка йому потрібна, щоб не голодувати. Батькам часто здається, що дитина постійно голодна, навіть коли він повністю випив все покладену норму суміші. Якщо дати зайву порцію, то це викличе переїдання, а значить і гикавку.   

Тим , хто вигодовує грудьми , варто стежити за тим , щоб малюк захоплював сосок правильно. Якщо молоко починає бігти з напором, краще його зцідити. Якщо дитина їсть з пляшечки, то проблему вирішить соска. В аптеках продаються соски з клапаном, який не дасть малюку ковтати під час їжі повітря. Так само рекомендується вибирати соски, в яких потік молока йде повільно.

Коли дитина поїсть, потримайте його вертикально поки з шлунка не вийде все повітря.   Звикнувши в животі мами постійно перебувати в напрузі, малюк, народившись, продовжує напружуватися за звичкою. Тому на будь-який подразник дитина буде реагувати напругою, що спровокує скорочення діафрагми.  

Мами часто говорять, що діти гикають, коли їм холодно, але це не так. Звичайно, дитина може реагувати гикавкою на прохолодну середу, але це не означає, що малюк дійсно замерз. Саме тому поспішати його закутувати не варто. Досить буде одягнути шкарпетки і, взяти його ближче до тіла.  

Кольки – найбільш поширена проблема, з якою стикаються батьки в перші тижні життя дитини. Надлишок газу в кишечнику є причиною виникнення коліків.  

Годуючи грудьми, підходьте до раціону свого харчування максимально уважно. Кишечник маляти реагує на солодке, жирне і будь-які шкідливі продукти. У перші місяці дотримуйтеся дієти – це допоможе уникнути проблем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.