Що робити, щоб висипатися?

 
Щоб зробити свій сон ефективним, зверніть увагу на 9 причин, які впливають негативно на його якість:
 
Мала фізична активність;
Кисневе голодування;
Стрес;
Шуми,такі як хропіння партнера, звуки за вікном;
Погане харчування;
Пізня вечеря;
Стимулятори;
Поганий матрац;
Незручна постільна білизна і піжама. 
 
Щоб поліпшити якість свого нічного відпочинку, намагайтеся не їсти за годину до сну. Останній прийом їжі зробіть максимально легким.  Овочевий або фруктовий салат, йогурт з печивом,склянка мінеральної води або трав’яного чаю будуть ідеальним перекусом. 
 
Протягом години перед сном постарайтеся розслабитися: прибирання, приготування їжі та інші домашні турботи перенесіть на інший день.  Відпочиньте емоційно: вимкніть телевізор, прийміть теплу, розслаблюючу ванну. Пийте чай з мелісою. Розраховуйте свій сон таким чином, щоб спати не менше 6 годин. 
 
 Постільна білизна має бути з бавовни,приємна на дотик і добре укладатися на ліжку, не залишаючи складок.  Піжаму теж переважно вибирати з бавовни, але без мережива, гудзиків, манжет, щоб зайві прикраси невпивалися в ваше тіло і не псували сон.  
 
Якщо вранці ви відчуваєте біль у спині – це ознака поганого матраца. Замініть його. Матрац не повинен бути занадто м’яким і занадто жорстким.  Занадто м’який матрац часто стає причиною зміни стану наших м’язів.  Дуже жорсткий матрац може викликати оніміння в ногах і руках, а також викривлення хребта.  Ідеальний матрац повинен забезпечити природне положення хребта у формі літери S, коли ви спите на спині.  Щоб дізнатися підходить матрац для вашої спини чи ні, ляжте на нього, посуньте руки під стегнами і рухайте їх вгору.  Якщо руки пересуваються легко – матрац жорсткий, якщо матрац щільно прилягає до вашої спині – він м’який, виберіть золоту середину.  
 
У тому випадку, якщо ви спите не одні, ваша ліжко повинна складатися з двох комбінованих матраців, адаптованих до ваги кожного. Перед сном провітріть спальню. Температура в ній не повинна перевищувати 18градусів.  Не засинайте перед телевізором, а якщо вам заважає шум вулиці, купіть беруші для сну, вони продаються в будь-якій аптеці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: