Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?

Зазвичай небажання дітей вчитися викликає у батьків багато занепокоєнь і хвилювань. Що робити в подібних ситуаціях спробуємо розібратися.

Практично всі батьки мріють, щоб їх дітки були кращими в усьому, в тому числі і в навчанні. Однак подібні надії не завжди виправдовуються. Частою причиною цьому ставати небажання дітей вчитися. На жаль, пробудити в дитині тягу до навчання не так вже й просто. Щоб це зробити, в першу чергу, необхідно постаратися з’ясувати, чому у дитини відсутнє бажання вчитися.

Чому дитина не хоче вчитися і як з цим боротися

Причин, через які дитина не хоче робити уроки або ходити в школу може бути безліч. Найчастіше – це звичайна лінь. Діти можуть сприймати школу, як дуже нудне місце, а уроки, як абсолютно нецікаве заняття, що не приносить ніякого задоволення і на яке шкода витрачати свій час.

Вирішити дану проблему можна різними шляхами, наприклад:

1. Постарайтеся зацікавити дитину нелюбимими предметами. Для цього робіть разом завдання, обговорюйте новий матеріал, показуйте йому, яке задоволення можна отримати після вдалого вирішення складної задачі і т.п.

2. Не забувайте постійно хвалити дитину і говорити, як ви пишаєтеся його досягненнями – це буде прекрасним мотивом вчитися.

3. Дитину можна спробувати зацікавити матеріальними благами, так щоб у нього з’явився стимул добре вчитися. Наприклад, пообіцяйте йому в разі успішного завершення навчального року велосипед. От тільки всі обіцянки необхідно обов’язково виконувати, інакше ви назавжди втратите довіру свого нащадка.

Багатьох дітей відлякує в навчанні нерозуміння матеріалу. В цьому випадку завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти малюкові впоратися з труднощами. Намагайтеся якомога частіше допомагати дитині з уроками і пояснювати йому незрозумілі речі. Непоганим рішенням даної задачі може стати хороший репетитор.

Однією з частих причин того, що дитина не хоче в школу і не бажає вчитися є проблеми з педагогами або однокласниками. Якщо учневі буде не комфортно в колективі, навряд чи заняття будуть приносити йому радість. На жаль, діти часто замовчують про подібні проблеми, виявити їх допоможе лише щира розмова, в крайньому випадку, спілкування з вчителями.

Як підтримати в дитині бажання вчитися

Якщо дитина погано вчиться, тиск, примус і крики не принесуть ніякої користі, а тільки віддалять його від вас. Надмірна вимогливість і критика, кривдить і травмує психіку, в підсумку ваше чадо може просто розчаруватися в школі. Не слід вимагати від свого нащадка тільки відмінних оцінок і ідеально виконаних завдань. Навіть при великому старанні, це можуть далеко не всі діти.

Постарайтеся щоб всі ваші вимоги відповідали силам і можливостям дитини. Адже домагаючись від нього ідеально виконаного домашнього завдання і примушуючи його для цього переписувати все знову і знову, поки не залишиться жодної помарки, ви тільки заженете дитини в стрес і у нього остаточно відпаде бажання вчитися.

Ну а якщо ваш син чи донька принесуть погану оцінку, не лайте їх, особливо якщо і вони від цього самі засмучені. Краще підтримайте дитину, скажіть, що з усіма трапляються невдачі, але вони роблять людей тільки сильніше і що наступного разу у нього все обов’язково вийде.

Ніколи не порівнюйте успіхи своєї дитини з досягненнями інших. Просто частіше хваліть і говоріть йому, який він унікальний. Якщо ж ви будете дитину постійно порівнювати з іншими, причому не на його користь, у нього не тільки пропаде бажання вчитися, але ще й розвинеться безліч комплексів.

Незважаючи на загальноприйнятий стереотип, успіхи в навчанні – зовсім не є гарантією вдалої долі, щастя і реалізації себе в дорослому житті. Безліч трієчників стали заможними, знаменитими і визнаними особистостями. Може те ж чекає і вашу дитини?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: