Що робити, якщо дитина відмовляється їсти?

Маленькі діти, в більшості випадків, відмовляються від їжі у себе вдома. Якщо вони відвідують дитячий сад, то там за компанію з’їдають все до останньої крихти, а іноді ще й добавки просять. Але як тільки приходять додому, то ні смачною вечерею, ні ароматним сніданком їх не спокусиш. А якщо дитина зовсім маленька, то змусити його поїсти і не почути у відповідь крик і навіть істерику буває і зовсім дуже проблематично.

Проте досвідчені мами знають відповідь на питання про те, як нагодувати неслухняну дитину без криків і істерик. Навіть звичайну кашу можна перетворити на шедевр. Якщо дитина відмовляється їсти на сніданок кашу, можна зробити в його тарілці казковий ліс або ж зобразити казкових персонажів. Зробити це зовсім не складно, достатньо озброїтися свіжими фруктами і підключити уяву. Дитина буде в захваті від того, як його каша перетворюється на пальмовий острів, в центрі якого сидить злий Бармалей.  Звичайно ж, ваш малюк моментально забуде про свої примхах і почне битися зі злим персонажем, а разом з ним з’їсть і кашу.

У дитини має бути вибір

Для того щоб дитина щось з’їла, у неї має бути хоча б 2 варіанти страв на вибір. В цьому випадку у нього немає можливості сказати «ні», якийсь із варіантів він все ж вибере. Можна домовитися про заохочення Поговоріть з дитиною про те, що якщо вона поїсть, то обов’язково отримає приз. Це може бути смачний десерт або ще що-небудь на ваш розсуд. Тільки не варто дозволяти дитині диктувати свої умови.


Старі добрі методи не втратять своєї сили

Якщо попросити дитину з’їсти по 2 ложки за бабусю і дідуся, за дядька і тітку, а потім ще згадати про голодних кішечок і собачок, то малюк і сам не помітить, як тарілка стане порожньою, а мама задоволена і щаслива.

Не можна примушувати дитину

Якщо ви знаєте, що ваш малюк не любить борщ, то не потрібно примушувати його. Безсумнівно, перші страви обов’язково мають бути присутні в денному раціоні, але ж можна ненависний багатьом дітям борщ замінити легким і ароматним супчиком. Адже не важливо, яку з страв їсть ваша дитина, важливо щоб малюк був ситий і при цьому залишався в хорошому настрої.

Їжа для дитини не повинна бути покаранням, тільки так можна уникнути істерик під час годування і зберегти психологічне здоров’я маленької дитини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: