Що робити, якщо кішка дряпається?

Кішечки – ці милі пухнасті створіння стають хижачками, як тільки випускають свої кігтики. У будинку всі м’які меблі обідрані, з декоративних подушок, якими Ви вирішили прикрасити диван – стирчать нитки, а Ваші руки подряпані в кров. Стоп! Так справа не піде. Давайте почнемо спочатку: Ви вирішили завести кошеня. Так, саме у віці кошеня треба починати виховувати майбутній характер і звички кішки.

Давайте з’ясуємо, чому ж все-таки кішки, незалежно від їх характеру, агресивні вони чи ласкаві і поступливі, дряпаються?

Все дуже просто, у кішки це спосіб захищатися, а також мітити територію, де вона проживає. На лапках, між подушечками, є залози, які виділяють секрет з запахом, таким чином, кішка відзначає все те, що їй належить.

Давайте поспостерігаємо за кошенятами, які граються. Вони перекидаються, бігають одне за одним і іноді випускають свої маленькі кігтики. Але, як тільки комусь із кошенят не сподобається дряпання, він різко пищить. Гра з кігтиками тут же припиняється. Різкий, гучний звук – означає – стоп гра, комусь боляче. Тому, якщо кошеня Вас дряпає, крикніть, у кошеняти спрацює реакція і воно зупиниться.

Ми дуже любимо садити кошеня собі на руки, гладити йому животик, але забуваємо, що це може не дуже йому і подобається. Спочатку кошеня починає затягати хвостиком, це сигнал того, що йому щось не подобається, а потім воно випустить на захист свої кігті. Навіть не всяка доросла кішка зможе терпіти такі ласки. Не потрібно її за це лаяти, адже те, що подобається Вам, зовсім не означає, що це подобається тварині.

Якщо в будинку є дитина, що вміє поводитися з тваринами, але при цьому руки у неї роздряпані до крові, то відучити кішку дряпатися потрібно в терміновому порядку.

Використовуйте пульверизатор з водою. Нічого страшного в цьому немає. Кішці нічого від води не буде, але вона запам’ятає, що так поводитися не можна.

Зробіть своїй кішці подарунок. Подаруйте їй подушечку або стару м’яку іграшку, об яку вона зможе точити кігті. Адже кішка дуже охайна, вона доглядає за своїми кігтиками, сточуючи верхній ороговілий шар. Дайте їй можливість робити це не об Ваш улюблений диван або джинси, а об її власну “точилку” для кігтів.

І пам’ятайте, звички і поведінку у кішки залежить не тільки від її характеру, але і від того, як її виховали і до чого привчили господарі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: