Що робити якщо укусив кіт чи кішка?

Існує велика кількість різних інфекційних хвороб, що передаються від тварин. Навіть, здавалося б, таке невинне і, напевно, сама мила домашня тварина, як кішка, може стати причиною небезпечного захворювання. Так звана «хвороба котячої подряпини», медичний термін – доброякісний лимфоретикулез, розвивається після подряпин або укусів кішкою. Згідно зі спостереженнями лікарів, зараження може відбутися і при звичайному спілкуванні з твариною, через воду, побутові предмети. Збудником інфекції є хламідії, поширювані через слину хворої кішки. Собаки і інші тварини дуже рідко бувають рознощиками хвороби. Від людини до людини, за даними вчених, захворювання не передається.Найменша подряпина або укус інфікованої тварини в більшості випадків можуть викликати ускладнення в організмі. Згідно з медичною статистикою «хворобою котячої подряпини» хворіють переважно діти. В силу того, що малюки більше дорослих прив’язані до домашніх улюбленців, часто дуже люблять з ними пограти, і відбувається інфікування. Якщо виникли якісь підозри після укусу або подряпини домашньої тварини, потрібно негайно звертатися за допомогою до медичного закладу. На місці травми утворюється горбок, відбувається почервоніння шкіри. Дані ознаки сигналізують про проникнення збудника в організм. Для запобігання такого розвитку подій будь-які ранки потрібно обробляти спиртовим розчином йоду. Це засіб дуже ефективно, та і знайти його можна майже в кожній домашній аптечці.

Прихований перебіг захворювання за медичними показаннями може тривати до 60 днів. Безсумнівно, чим раніше хвороба заявила про себе, тим простіше і швидше її вилікувати. Через 2-4 тижні запалюються лімфатичні вузли біля місця укусу. Нерідко вони можуть збільшитися до 5 см, доставляючи серйозні хворобливі відчуття. Протягом 5 днів, а при особливо тяжкому перебігу до 20 днів, у хворого тримається температура тіла. Лімфатичні вузли при неефективному лікуванні нагнивають. На шкірі з’являється висип, турбує сильний свербіж. Процес впливу інфекції на організм людини, без відповідного лікування, може тривати близько 2 років.

Лікування у разі неускладненого захворювання можна проводити в домашніх умовах, дотримуючись призначення та рекомендації лікуючого лікаря. Воно полягає в прийомі антибіотиків: еритроміцин, доксициклін, рифампіцин та інших. Хірургічне втручання потрібне в разі нагноєння лімфатичних вузлів. Стаціонарне лікування і подальше диспансерне спостереження рекомендується залежно від складності хвороби. Іноді потрібно комплексний підхід у лікуванні, тобто суміщення лікарської терапії і хірургічних операцій. Пильний огляд ранок і подряпин потрібен не тільки після укусу чужої кішки, а й домашнього улюблениця. Адже будь-яка тварина може потрапити під ризик зараження небезпечним збудником інфекції.

Хотілося б звернути увагу читача на те, що домашні тварини в рідкісних випадках першими нападають на людей. Однак будь-який прояв агресії з боку людини, миттєво викликає відповідну реакцію. Тому завжди потрібно дбайливо і дружелюбно поводитися з тваринами. Адже якщо малюк потягне кішку за хвіст або штовхне собаку ногою, неминуче піде подряпина або укус тварини. Нарікати на агресивність або сказ домашнього улюбленця в такому випадку, значить в першу чергу, заявити про своє людське невігластві .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: