Існує ряд рекомендацій, які зведуть до мінімуму неприємні наслідки, а може бути, і врятують життя, якщо трапиться, що вкусила бджола.

Чому бджоли кусають

Бджола може вкусити кого завгодно – дорослого, дитину, домашніх тварин, особливо собак. Укус бджоли є реакцією на можливу загрозу. Бджоли не люблять гучних звуків, шуму, різких рухів, сильних запахів. Наприклад, запах алкоголю, духів, поту, цибулі та часнику приводить їх в збудження і вони йдуть в атаку.

Мало хто знає, що якщо бджола вкусила – її доля вирішена. В результаті бджолиного укусу жало проникає глибоко під шкіру. Намагаючись звільнитися і полетіти, бджола робить неймовірні зусилля, але жало разом з частиною кишечника відривається. Поранене комаха незабаром гине.

Читайте також: Перша допомога при укусі бджоли.

Як надати допомогу при укусі бджоли

Якщо вкусила бджола, в першу чергу, потрібно витягти жало. Для цього підійде голка, пінцет, можна акуратно підчепити його нігтями. Не потрібно видавлювати отруту з ранки, оскільки можна занести інфекцію. Крім того, отрута складається з різних речовин, здатних спровокувати алергічну реакцію.

Місце укусу бджоли почервоніє, з’явиться набряк, відчуття печіння, свербіння, сильний біль. Ці місцеві симптоми поступово зникнуть після обробки ранки перекисом водню або будь-якою спиртовмісною рідиною. Можна використовувати солону воду, слабкий розчин марганцівки. Холод (мокрий рушник, пляшка з водою, лід) на місці бджолиного укусу зменшить больові відчуття і набряк.

Якщо вкусила бджола, народні засоби рекомендують на хворе місце покласти цибулину, лимон, помідор, яблуко, листя петрушки, часник і тримати півгодини.


Слабкість, підвищена температура, головний біль, блідість і алергія на укус бджоли є більш серйозними наслідками нападу комахи. Така токсична реакція виникає після укусу декількома бджолами одночасно. У цьому випадку потрібно витягнути жало, обробити місця укусу, людини посадити або укласти, забезпечити рясне пиття. Для зняття симптомів алергії використовувати антигістамінні препарати (тавегіл, супрастин, димедрол, кларитин). У разі подальшого погіршення самопочуття звернутися за швидкою медичною допомогою.

Саме серйозне, що може статися, якщо вкусила бджола, це набряк язика і гортані, що викликає задуху. При цьому збивається дихання, починає боліти живіт, частішає серцебиття. Знадобиться термінова медична допомога. До приїзду лікарів потрібно людину тепло укутати, дати 30 крапель кардіаміна і 2 таблетки димедролу.

Читайте також: Що робити якщо укусив кіт чи кішка?

Подальше ускладнення ситуації – зупинка серця і припинення дихання кажуть про настання анафілактичного шоку, що приводить до летального результату. У цьому випадку до приїзду швидкої допомоги необхідно робити закритий масаж серця і штучне дихання.

Як допомогти собаці, якщо її вкусила бджола

Якщо бджола вкусила собаку, потрібно також витягнути жало. При цьому знадобляться помічники, адже тварина від болю і страху буде вириватися і скиглити. Укушене місце слід обробити йодом або марганцівкою. Для зняття больових відчуттів можна зробити холодний компрес. Розчинена в воді таблетка анальгіну допоможе зменшити біль. У цей день собака може відмовитися від їжі, це не страшно, але рясне пиття обов’язково має бути. При підвищенні температури, погіршенні загального стану тварина доведеться показати ветеринару.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.