Навіщо лікувати
 
Іноді можна побачити, як зовні здорове дерево починає гнити зсередини. Поки, зрештою, не утворюється дупло. З’явитися воно може через ураження морозами і коли інфекція потрапляє в деревину, проникнувши крізь тріщини кори. Почати гнити деревина може і за механічних пошкоджень.
 
Дуплисте дерево «старіє» – слабшає, перестає рости, і його врожаї поступово загасають. Якщо не вжити заходів, сильний порив вітру остаточно розвалить дерево, що стало крихким через дупла. Тому треба лікувати його відразу, як тільки виявите.
 
Як лікувати
 
Якщо вчасно помітити дупло і вжити заходів для його лікування, то життя дерева можна значно продовжити. Насамперед з нього видаляють всю гнилу деревину. Потім залишилися здорові тканини обробляють 3-5% залізним купоросом, вбиваючи можливі суперечки грибків. Після висихання стінки дупла покривають садовим варом, а саме дупло забивають пробкою, відповідної за розмірами.
 
Великі дупла закладають сумішшю глини, піску і щебеню, а зверху закріплюють цю суміш цементом.
 
У рослин є досить сильний природний механізм захисту від шкідників і хвороб. Тому, допомагаючи рослині залікувати дупло, важливо не перестаратися. Будь-яка замазка перешкоджатиме окислювальним процесам і сповільнювати заростання ран. Якщо дупло невелике, то можна зовсім не використовувати мастику. Якщо без неї не обійтися, то використовуйте спеціальні засоби для лікування дерев, а не звичайні будівельні замазки.
Коли лікувати
 
Найоптимальніший час для лікування дупел – осінь і зима. Комахи в цей час не активні і не заселять здорові ділянки дупел, так що роботу можна провести не поспішаючи.
 
Якщо доводиться дупло лікувати навесні або влітку, то треба обов’язково використовувати фунгіциди та інсектициди, обробляючи ними свіжі рани, нанесені при зачистці дупла.
 
Виняток становлять береза, клен і тополя – якщо обробити ці дерева восени або взимку, то інтенсивне сокодвижение навесні зруйнує ізоляційну обмазку.
 
Всі вилучені частини треба зібрати і спалити. Якщо відправити їх в компост, є ризик повторного зараження.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.