Немає нічого страшніше потопу. І якщо в результаті недбалості сусідів зверху, які забули закрити кран, виявився лише злегка підмоченим кут шпалер – це ще можна більш – менш пережити. А ось понівечені потопом ексклюзивні фрески, покороблений художній паркет з цінних порід деревини цілком здатні довести до інфаркту господаря затопленої квартири. Вважайте вам, пощастило, якщо винний виявляється добропорядною людиною і згодиться оплатити завдані збитки або сам за свій рахунок зробить ремонт.

Але часто владнати проблему без судової тяганини не вдається, що ж робити в даній ситуації, коли сусіди не хочуть компенсувати завдану шкоду добровільно.

Якщо ВАС затопили сусіди!  Як подати на винного до суду?

Якщо винуватець потопу не визнає себе таким і відмовляється платити за заподіяну шкоду, не залишається ні чого іншого, як подати на нього до районного суду. Однак щоб виграти суд, потерпілому доведеться докласти чималих зусиль і, звичайно ж неабияк витратитися на судові витрати.

До позовної заяви необхідно зібрати наступні документи: акт про залиття, дефектний акт, кошторис ремонтних робіт. Також буде потрібно надати документи, що підтверджують право власності на квартиру  і довідку – характеристику БТІ.

Акт, який підтверджує залиття вас, сусідами, повинен бути складений комісією з ЖЕКу, в той же день, або наступний, але не пізніше. Послуга ця надається безкоштовно.  Тому не полінуйтесь і викличте співробітників Жеку, навіть якщо сусіди запевняють вас, що все вам оплатять.  У документі мають бути перераховані нанесення затопленням ушкодження. Акт повинен бути завірений підписами членів комісії і печаткою ЖЕКу.

У дефектному акті визначають умови та обсяги робіт, необхідні для ремонту пошкоджень. Даний документ складається будівельною організацією, яка має ліцензію на будівельні роботи, за спеціальною затвердженою.

На основі дефектного акту тієї ж або іншої будівельної організацією складається кошторис, в якій розписуються необхідні або вже проведені ремонтні роботи із зазначенням вартості будівельних матеріалів і робіт. Будівельні компанії беруть за ці послуги близько 2 – 4% від нарахованої в кошторисі суми. Експертизу і розрахунок вартості ремонтних робіт може проводити також державна служба (у Києві – Київський науково – дослідний інститут судових експертиз)

Деякі судді, до речі запитують саме експертний висновок державної організації. Державна експертиза коштує набагато дешевше, однак процедура в такому випадку затягується на кілька місяців, оскільки, як правило, ця служба зайнята на квартал вперед.

При подачі позову до суду потерпілий повинен сплатити державний збір в розмірі 1 % від суми позову (тобто суми ремонтних робіт, зазначеної в кошторисі).

Позовна заява буде розглядатися судом за умови його правильного оформлення. Позов повинен містити такі відомості:

1. Назва суду  куди подається заява.

2. Імена позивача (жертви затоплення) і відповідача (винуватця затоплення), а також ім’я представника позивача, якщо документ подається ним, їх місце проживання поштовий індекс, телефон.

3. Зміст позовних претензій.

4. Сумма позову.

5. Пояснення обставин, якими позивач обумовлює свої претензії.

6. Докази, які підтверджують кожну обставину.

7. Перелік документів, які додаються до заяви.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати подання документів. До заяви також додаються копії його самого та копії всіх документів, а також квитанції, що підтверджують оплату суднового збору і витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи. Якщо заява подається представником позивача, то буде потрібно довіреність або інший документ, що підтверджує його повноваження.

Крім виплати матеріального збитку з халатного сусіда можливо відсудити  компенсацію за моральну шкоду, яка може досягати декількох тисяч гривень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.