Що робити, якщо Вас звільнили?

«Ми більше не потребуємо ваших послугах», «Було приємно з вами попрацювати» або «Компанія змушена з вами попрощатися ..» – так чи інакше формулюється проста фраза з двох слів «Ви звільнені!». Як б не озвучили це рішення, воно завжди ранить.

Психологи кажуть, що звільнення – великий стрес, за своїм масштабом можна порівняти з розлученням. Тут вже не до веселощів! Але чи можна якось пережити звільнення з честю і мінімізувати втрати? Чи можливо взагалі обернути цю неприємну в усіх відношеннях ситуацію собі на благо? Що ж, спробуємо розібратися.

Отже, припустимо фатальна фраза «Ви звільнені!» Прозвучала. Найголовніше, що ви повинні після цього зробити – не сприймати звільнення як особисту образу. Так, ви самовіддано трудилися, ви прагнули, витрачали свій особистий час і сили на благо вже чужої для вас організації, а вони не оцінили, не зрозуміли, не помітили! І як тут стримати підступаючий праведний гнів!

Але, як це не дивно, тримайте себе в руках, а гнів під контролем. Запам’ятайте, в звільненні немає нічого особистого. Інакше кажучи, вас як особистість ніхто образити не прагне. Це бізнес і нічого крім бізнесу. Навіть якщо вам відомо з достовірних джерел, що вас «попросили» з особистих причин – не ображайтеся і не переживайте.

По-перше, вам не може бути достеменно відома справжня причина, яка спонукала боса розлучитися з вами, а колеги цілком можуть навмисно розпускати плітки про можливі варіанти такого рішення.

По-друге, а ви впевнені, що ваше звільнення дійсно непоправне горе? Хіба ви від цього вмить розгубили всі свої професійні навички, думаємо, що ні. Так, ви припали не до місця в даній організації. Але це не робить вас гірше або краще. Якщо на чистоту, це взагалі ні на що не впливає. Як говориться в старому анекдоті: Якщо пішла дружина до вашого найкращому друга – ще не відомо, кому більше пощастило!

Буває й так, що звільнена людина, поміркувавши над ситуацією, що склалася і над причинами, що призвели до неї, зробить висновки, що дійсно не справлявся з роботою належним чином. І це, мабуть, найкраще, що може статися в даній ситуації!

Коли спадає пелена самообману, перед людиною відкриваються справжні горизонти особистісного і професійного самовдосконалення. Значить, варто заповнити виявлені порожнечі: отримати відсутню освіту, підвищити кваліфікацію, пройти спеціальні курси, набратися досвіду. Тобто всіляко прагнути до зростання.

В третє, спробуйте поставитися до вашого вимушеної безробіттю як до … свободи! Звичайно, звістка про втрату роботи кого завгодно повалить в шок. Але час минає, біль притупляється, і людина потихеньку звикає до свого нового безробітного положення. І тут обвалюється маса вільного часу! Так, ще недавно ви весь час кудись поспішали, а тепер вільного часу більше ніж достатньо. На що його витратити?

Багато хто починає метушитися і судорожно шукати нову роботу. Найчастіше їм навіть не важливо, що це буде за робота, наскільки вигідні для них умови і наскільки вона відповідає їхнім вимогам – головне скоріше позбутися образливого статусу «безробітний».

Хапаючись за першу біліше-менш підходящу вакансію і попрацювавши три-чотири місяці на новому місці, такі «трудяги» зазвичай розчаровуються, звільняються і починають все спочатку.

Часто така гонка обумовлена ​​фінансовими труднощами або навіть швидше страхом перед ними. Ось на такі неприємні сюрпризи як звільнення, мудрі люди радять відкладати гроші про запас. Найкраще відкласти ту суму, яка еквівалентна вашому особистому прожитковому мінімуму на два-три місяці. Саме стільки часу вам може знадобитися для психологічного відновлення після звільнення і на обдуманий пошук нового місця роботи.

Якщо ж ви не подбали про накопичення «на чорний день» заздалегідь, то тайм-аут не ваш варіант. Але це зовсім не означає негайно влаштуватися на будь-яку більш-менш підходящу роботу! Спробуйте влаштуватися на тимчасову роботу з гнучким графіком. Знайти підробіток за основним фахом буває навіть важче, ніж роботу мрії. Але ж у нас немає стільки часу, вірно? Тому, у разі пошуку тимчасової роботи згодяться будь-які варіанти. А щоб не «бруднити» не потрібними записами трудову книжку, наполягаєте на укладенні трудового договору.

Коли у вас буде покроковий план, ви спокійніше поставитеся до сформованої ситуації і зможете подолати всі труднощі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: