Що робити, якщо Ви залили ноутбук рідиною?

Всі ми чудово знаємо, що ні в якому разі не можна тримати поруч з технікою напої. Правило рушниці, яке обов’язково вистрілить, раз воно є, спрацьовує, на жаль, досить часто. А ставки дуже високі – можна через безглузду випадковість назавжди попрощатися з дорогим пристроєм. Від пролитих агресивних та їдких рідин просушка не допоможе
 
Звичайно, будь-якій проблемі завжди легше запобігти, ніж вирішувати. Але давайте все ж розглянемо ситуацію, коли неприємність вже відбулася, і на Ваш ноутбук була пролита рідина. Хочу попередити: якщо таке трапиться, часу на прочитання цієї статті у Вас вже не буде, адже від швидкості ваших дій залежить, чи вціліє ноутбук. Так що, краще заздалегідь вивчити основні рекомендації, наведені нижче.
 
Що потрібно зробити без зволікання
 
При попаданні напою на плату починаються процеси окислення і корозії. Якщо в цей момент через елементи проходить струм, вони прискорюються в рази. Тому найважливіше, що Ви повинні зробити, – це негайно відключити ноутбук, на який потрапила рідина. Не намагайтеся коректно завершити роботу ОС – просто висмикніть, як можна швидше, шнур живлення з розетки, далі – з самого пристрою. Тепер вийміть акумуляторну батарею. Так Ви можете бути впевнені, що пристрій знеструмлено.
 
Якщо рідина лилася зверху і потрапила переважно на клавіатуру, переверніть ноутбук догори ногами, щоб зменшити вірогідність попадання крапель на материнську плату. Якщо ж калюжа була на поверхні, де лежав пристрій, і затікати початок в порти або отвори в корпусі, використовуйте серветки, щоб прибрати видиму рідина, але не намагайтеся витрусити її – Ви можете тільки погіршити ситуацію.

Багато чого залежить від типу рідини
 
Не дивуйтеся. Важливо знати, що саме Ви пролили на ноутбук. Існує умовний поділ рідин:
 
неагресивні, до яких відносяться проста вода і несолодкий чай
 
агресивні – містять цукор, алкогольїдкі середовища – сеча тварин, кислий сік, кола, пиво
 
По суті, всі вони однаково небезпечні для техніки, але відрізняються швидкістю впливу. Так, якщо ви пролили трохи мінералки, можливо, достатньо буде т просушити, а от якщо лимонний сік – у вас в запасі кілька годин, а не днів.
 
Оцініть масштаб пошкоджень
 
Зазвичай великі виробники портативної техніки беруть до уваги можливість потрапляння на неї рідини. Тому багато моделей ноутбуків оснащені захистом: це може бути вологостійка клавіатура, спеціальне лакове покриття на материнській платі і так далі, але не варто цілком покладатися на це, адже гарантію на «утоплеників», крім спеціально розроблених супер захищених моделей, ніяка компанія не дає . Щоб мати шанси на порятунок вашого пристрою, перш за все оцініть завдані збитки.
 
Якщо пролили напій в невеликій кількості і швидко перевернули пристрій, є шанс, що проблеми обмежаться клавіатурою. Дайте пристрою просохнути, ні в якому разі не намагаючись прискорити цей процес за допомогою фена або батареї. Або, якщо відчуваєте себе досить упевненим користувачем, акуратно зніміть клавіатуру і очистіть сигнальні доріжки, що знаходяться під клавішами, від вологи і забруднення.
 
Від пролитих агресивних та їдких рідин просушка не допоможе – навпаки, затягнувши час, Ви можете тільки посилити проблему. Корозія і окислення цілком здатні за добу вивести з ладу ваш ноутбук, тому по можливості зверніться до сервісного центру безпосередньо в день події.
 
Якщо ж ви відчуваєте, що цілком в силах самі зайнятися ремонтом, якнайшвидше розберіть пристрій, зніміть з материнської плати все «навісне » – пам’ять, процесор, батарейка біоса цілком могли вціліти. Досліджуйте саму плату, бажано, використовуючи лупу, для виявлення почорніння в місцях пайки або біло-жовтого нальоту на ділянках, де почалося окислення .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: