Що робити, якщо відмовили гальма?

Що робити, якщо відмовили гальма. Їзда на автомобілі супроводжується масою непередбачених ситуацій, значна частина з яких тягне за собою неприємності, від розбитого автомобіля до більш трагічних наслідків. З кожним з водіїв, як початківців, так і більш досвідчених, може трапитися така автомобільна напасть, як відмова гальм. Щоб така неприємність не застала Вас зненацька, слід розібратися в тому, як потрібно діяти в таких випадках. Для водія подібна ситуація складна психологічно, але збереження самовладання стає головною запорукою, щоб уникнути трагедії.
 
При своєчасному і правильному догляді за автомобілем відмова гальм – явище вкрай рідкісне. Але ніхто не застрахований від ям та каміння на дорогах, які можуть пошкодити трубки гідроприводу, від бракованих запчастин або зловмисників. Тому водій завжди повинен бути готовий до всього, в тому числі і зупинити автомобіль без гальм.
 
Якщо педаль гальма вперлася в килимок, а автомобіль рухається з колишньою швидкістю порада першиа – не припиняти тиснути на неї. Гальмівна система сучасних автомобілів – двоконтурна. Можливо, відмовив тільки один з них, і гальмування відбуватиметься в два рази гірше, а педаль все ж буде «брати», але у самої підлоги. При нульовому ефекті слід відпустити педаль і натиснути її знову, виконавши це кілька разів, можливо на п’ятому -шостому натисканні тиск в системі гідроприводу відновиться і Вам вдасться зупинити автомобіль.
 
Якщо цей метод не принесе бажаного результату, слід скористатися коробкою передач. Гальмування двигуном проводиться послідовним перемиканням на нижчі передачі, швидко відпускаючи педаль зчеплення. Чергове включення передачі проводиться при зниженні оборотів двигуна на попередній передачі до 1500 – 2000 об / хв . Цим Ви змусите двигун свого автомобіля працювати на більш низьких оборотах, що в цілому знизить його швидкість, повну зупинку роблять ручним гальмом.

При використанні коробки передач в якості гальма, важливою умовою є гранична концентрація уваги водія, так як, поламавшись, коробка передач позбавить Вас останнього шансу уникнути трагедії. Далі в списку йде ручне гальмо.
 
Якщо швидкість автомобіля перевищує 40-50 км/год, то при використанні «ручника» можливий занос, викликаний блокуванням задніх коліс. Тому для дозування зусилля слід одночасно з використанням ручника натискати кнопку «тріскачки». Тримати ручне гальмо необхідно в не затягнуті положенні і пригальмовувати легкими підняттями, що в разі занесення автомобіля дозволить відпустити важіль. Не можна зупиняти автомобіль ручним гальмом на кривій. Потрібно спробувати перевести її перед початком гальмування на пряму траєкторію інакше виникне занос. Не варто забувати про працездатність ручного гальма. Адже не дарма з такою наполегливістю ним цікавиться співробітники ДАІ. Відведена йому другу роль резервного гальма – очевидна. А щоб « ручник» не підвів в екстреній ситуації, використовувати його потрібно постійно. Тільки так можна тримати його трос в робочому стані. Не зайвими будуть і тренування аварійного гальмування за допомогою стоянкового (ручного) гальма, звичайно ж, у місцях, вільних від транспорту. 

В крайньому випадку, коли мова йде про збереження чийогось життя, а не про цілісність автомобіля, можна вдатися до гальмування за допомогою тертя об елементи дороги, наприклад, бордюри, стіни, відбійники або інші споруди. Ділянка, до якого доведеться притиратися, по можливості повинні бути гладким, інакше автомобіль може розгорнути або ж перевернутися, зачепившись за виступаючі частини. З цієї ж причини кут зближення з поверхнею повинен бути якомога менше, інакше контроль над ситуацією втрачається повністю.
 
Також одним з відносно безпечних варіантів зупинки автомобіля коли відмовили гальма, прийнято вважати удар ззаду об попутну вантажівку. Пасажири при цьому повинні максимально зафіксуватися ременями безпеки і впертися в деталі інтер’єру. У пошуках буфера для гальмування, слід звернути увагу на стан узбіччя. Якщо дорожній насип невисокий і кювет досить вузький, є можливість просто з’їхати в поле, не звертаючи занадто різко або ж під великим кутом, щоб автомобіль не перекинувся.
 
Зимові замети – теж вихід з положення. Найстрашнішим наслідком в ситуації з раптовою відмовою гальм може стати лобове зіткнення. Якщо можливість вибору все ж залишається, то наїзд на перешкоду або навіть перевертання автомобіля переважніше, ніж стовп або зустрічний автомобіль. Тут уже не до збереження автомобіля. Життя і здоров’я людей – на першому плані. Останнє, крайній засіб, до якого вдаватися радять тільки тоді , коли ніщо інше не допомогло – це вимикання запалювання, при якому не блокується рульове колесо і включення першої передачі. Швидше за все, цей спосіб виведе з ладу коробку передач , але може зберегти життя, як пасажирів автомобіля, так і пішоходів. При спробі зупинити машину з неробочої гальмівною системою, не слід забувати про кермо.
 
Потрібно бути в постійній готовності до коректування руху. Адже автомобіль може піти юзом через блокування одного або декількох коліс. У тих випадках, коли дорога вільна, а попереду проглядається рівну ділянку без попутних автомобілів або ж підйом, то можна обійтися і без екстриму. Досить дозволити автомобілю викотитися за інерцією на вільну ділянку дороги і, коли він майже зупиниться, скористатися стоянковим гальмом або ж першою передачею при вимкненому запаленні.
 
Щоб подібних ситуацій не виникало, потрібно завжди пам’ятати про те, що ніщо не трапляється раптово, в тому числі і відмова гальмівної системи. Адже машина заздалегідь сигналізує про назрівання проблеми. Це може виражатися в зміні відчуття педалі: її м’якості або жорсткості, толчковій віддачі в ногу, а також аварійними лампочками на панелі приладів. Будь-які ознаки зміни поведінки гальмівної системи Вашого автомобіля не повинні залишатися без уваги.
 
На закінчення хочеться закликати всіх автолюбителів – регулярно перевіряти стан гальмівної системи свого автомобіля. Тоді Вам ніколи не доведеться виконувати всі вищеописані дії .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: