Що таке археологія?

Археологія – наука, яка є галуззю історії про минуле людського суспільства.

Фахівці – археологи, завдяки знайденим, найчастіше в результаті розкопок, речовими джерелами, реконструюють історичний розвиток людства на місці знаходження пам’яток матеріальної культури, якими є будь-які твори рук людини. Речовими джерелами ( пам’ятниками матеріальної культури) можуть бути знаряддя праці, твори мистецтва, зброя і предмети домашнього начиння, знайдені в місцях поселень і поховань стародавньої людини. Навіть змінений людською діяльністю ландшафт є речовим джерелом. Речові джерела відрізняються від письмових джерел тим, що вони не оповідають про історичні події прямо. Висновки вчених про історичне минуле суспільства є результатом клопіткого вивчення археологічних знахідок, дослідженні їх з подальшою науковою реконструкцією тієї чи іншої історичної епохи людства.

Особливу значимість археологія придбала для вивчення найдавніших епох, коли писемності ще не було, або для реконструкції історії тих народів, які не винайшли писемність в пізніший час.

Археологія відкрила для історії і саму писемність в першу половину її існування протягом 5 тисячоліть – ієрогліфи Єгипту, клинопис Вавилона, лінійне письмо Греції. Тільки завдяки археології став відомий період існування людства, рівний майже двом мільйонам років. Значення археології для людства велике і незаперечно – вона розширила часові та просторові рамки історії в грандіозних масштабах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 3
  1. Аноним

    :!:👍👍👍👍👍

  2. Миша

    :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

  3. nazar

    круто

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: