Що таке дедукція і як її розвинути?

Дедукція (або дедуктивний метод) – це ні що інше як виділення приватного із загального. Яскравим прикладом дедуктивного мислення є добре всім нам відомий літературний персонаж Шерлок Холмс. Саме цей персонаж Конана Дойля дивував своїх колег, хитрих злочинців, та й самих читачів своєю дивовижною здатністю помічати те, що іншим було непідвладне. У цьому йому допомагала дедукція, сам же Шерлок Холмс був сищиком, а метод дедукції – це ідеальний «інструмент» саме для цієї професії. Такої професії як сищик, наскільки я знаю, вже немає, проте метод дедукції як не можна краще підійде для всіх професіоналів, пов’язаних з юриспруденцією – суддів, адвокатів, прокурорів, приватних детективів, слідчих. Крім того, саме дедукцією необхідно користуватися при міркуваннях в таких науках як фізика і математика.

Однак навіть якщо ви не маєте ніякого відношення до юриспруденції, а математика і фізика не мають до вас і вашої професії ніякого відношення, це зовсім не означає, що вам не потрібно або не можна розвивати дедукцію. Зайвим це точно не буде, тому сміливо працюйте в цьому напрямку. Таким чином, дедукція допоможе вам і в звичайному житті. Якщо ви вчитеся, розвинене дедуктивне мислення допоможе вам краще і глибше зрозуміти досліджуваний предмет, тому що ви будете більше уваги приділяти деталям. Дедуктивне мислення буде корисно і в роботі – воно допоможе вам приймати найбільш раціональні та зважені рішення, а також прораховувати ситуацію на кілька кроків вперед. Цей навик не буде зайвим і в звичайному спілкуванні з людьми. Так ви зможете краще розбиратися в людях і максимально правильно будувати свої взаємини з оточуючими.

Для того щоб розвинути дедукцію не зайвим буде читати якомога більше книжок. Читати треба не поспішаючи, уважно вдумуючись у зміст і в кожне окреме речення. Звертайте увагу на деталі і намагайтеся їх запам’ятати. Після прочитання книги таким чином, можна піти далі: знаходити спільні риси у прочитаному творі і в інших книгах, схожих на нього. Можете, також, згадати, до якої історичної епохи відноситься прочитане твір, і які риси епохи в ньому відображаються. Загалом, розмірковуйте більше.

Для розвитку дедукції можна також спробувати записувати все, що сталося з вами за день і таким чином постаратися зрозуміти, навіщо і чому ви це зробили, а також що саме призвело до даної ситуації.

Розвинути дедукцію можна і під час занять своїми захопленнями. Вивчаючи якийсь предмет, постарайтеся якомога сильніше заглибитися в його тонкощі і деталі – це буде не тільки корисно для придбання більш професійних знань у цій області, а й для розвитку дедукції.

Крім того, пам’ятайте, що неможливо розвинути логічне мислення, якщо ви не володієте глибокими знаннями тільки в якійсь одній сфері, тому постарайтеся мати різноманітні інтереси – мистецтво, культура, музика, наука. Намагайтеся шукати нові, незвичні способи вирішення завдань, адже гнучкість розуму – це важлива частина дедуктивного мислення.

Крім того, важливо постаратися підходити до всього з певною часткою критичності і намагатися самостійно знаходити вихід з будь-яких ситуацій. А ще непогано вирішувати спеціальні загадки і головоломки на розвиток дедукції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: