Що таке дефолт?

Дефолт – фактична невиплата за боргами, яка може бути результатом небажання, неможливості позичальника, або невиконанням якогось пункту за кредитним договором.
 
Дефолт (англ. default) – явище, яке обумовлюється небажанням, неможливістю, або частковою можливістю юридичної або фізичної особи виплатити боргові зобов’язання. А якщо простими словами, то дефолт – це неповернення боргу.
 
Поняття дефолт схоже на поняття банкрутство, але їх не варто плутати: банкрутство – особливий стан юридичної або фізичної особи, при якому є формальне підтвердження про неможливість або часткової можливості погасити борги. Отже, перед банкрутством завжди спостерігається дефолт.
 
Більш докладно про дефолт
 
Визначення дефолту в різних словниках різне: від простого «невиконання зобов’язань», до комплексного «припинення виплати відсотків на цінні папери, за кредитами, відсотків за облігаціями, а також припинення обслуговування і виплат по боргах».
 
Як правило, стан дефолту переживають юридичні особи, комерційні структури, які не можуть виплатити за борговими зобов’язаннями. Такими борговими зобов’язаннями можуть бути облігації , банківські позики (кредити ), векселі, заставні, чеки тощо.
 
Дефолт – найгірше, що може бути вписано в кредитній історії . Якщо у приватної або юридичної особи був помічений дефолт по позичках, то ймовірність отримання кредиту падає практично до нуля. Отже, якщо ви хоч раз не повернули борг, вам  наврядчи дадуть позику ще раз, навіть якщо у вас справи налагодилися.
 
Важливо розуміти, що потім, в результаті формального підтвердження дефолту, тобто банкрутства, можна позбутися майна, яке буде використано для погашення боргу кредиторам. Наприклад, якщо ви не виплатите ваш автокредит, то кредитор у вас відбере машину. Те ж саме і у великих компаніях: якщо дефолт, то майно використовується для погашення боргу.
 

Типи дефолтів

 
Є 2 типу дефолтів для фізичних та юридичних осіб:
 
технічний дефолт (формальне порушення умов договору)

дефолт з обслуговування боргу (фактична невиплата)
 
Також є ще третій тип дефолту, страшніший, ніж будь-який попередній : суверенний дефолт, який означає неможливість держави виплачувати по боргах. Тепер більш докладно про кожен тип.
 
Технічний дефолт
 
Технічний дефолт (англ. technical default ) відбувається тоді, коли боржник порушує якесь певне умова кредитного договору. Приміром, якщо в договорі позики вказується мінімальне значення якогось мультиплікатора фінансових показників компанії – позичальника, і значення показника вийшло за обумовлені межі, то настає технічний дефолт. Але це не означає, що позичальник не виплатив або не виплачує борг (хоча може бути і таке). Або, приміром, вимога у договорі позики мати капітал на певну мінімальну суму може бути порушено позичальником, що теж призведе до технічного дефолту.
 
Дефолт по обслуговуванню боргу
 
Дефолт з обслуговування позикових коштів (англ. debt service default) – це фактична невиплата. Незалежно від того, на якому рівні у позичальника фінансові показники і вартість поточних активів, якщо позичальник виплатив лише частково, не виплатив, або виплатив не вчасно, то відбувається дефолт з обслуговування боргу.
 
Найгаласливішим корпоративним дефолтом, банкрутством є дефолт фінансової компанії Lehman Brothers, який відзначив кінцеву неминучість світової фінансової кризи, що почалася в 2008 році. У США це був найбільший дефолт, і другий у світі (після банкрутства Nortel Networks).
 
Суверенний дефолт

Суверенний дефолт відрізняється від інших видів дефолтів не тільки своїми масштабами (уявіть, яких розмірів може досягти борг держави), а й однією важливою відмітною рисою: дефолт по державних боргах не може тягти юридичну підтримку держави (банкрутство), тому що держава не може допомогти сама собі. У разі дефолту за зовнішніми боргами, як правило, переглядаються умови договору з інститутом – або країною – кредитором.
 
Дефолт – фактична невиплата за боргами, яка може бути результатом небажання, неможливості позичальника, або невиконанням якогось пункту за кредитним договором. Після дефолту, юридичні та фізичні особи, як правило, оголошуючи себе банкрутами, проходять юридичні процедури, тобто банкрутство. З декількох типів дефолтів, суверенний дефолт – найнебезпечніший, тому що він тягне за собою невиплату великій кількості людей, і величезний за масштабами невиплаченого боргу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: