Що таке економіка? Поняття і основні складові економіки.

Економіка – це наука, яка займається вивченням способів максимально ефективного використання наявних у розпорядженні обмежених ресурсів. Також економікою називають спеціалізовану систему, контролюючу виробництво, розподіл, обмін і споживання товарів і послуг.
 
Основа будь-якої економіки – це виробництво товарів, без якого не може бути торгівлі, обміну та споживання. Виробництво потребує природних, виробничих і трудових ресурсах. Оскільки кількість ресурсів обмежена, їх потрібно використовувати з найбільшою ефективністю.
 
Тобто, максимальний результат повинен бути досягнутий при мінімальному витрачанні відповідного виду ресурсів. Щоб отримати зазначені вище ресурси, необхідні грошові кошти (власні або позикові).

Основні складові економіки:
 

  1. Виробництво. Це процес виготовлення або вирощування чогось матеріального. Також стосовно до економіки сюди входить і надання різноманітних послуг, за які люди платять гроші;
  2. Розподіл. Розподілом називається надання різним галузям і організаціям певних обмежених ресурсів. Крім цього, під розподілом розуміють передачу товарів і доходів (прибутку) співвласникам компанії на підставі її статуту;
  3. Споживання. Споживанням називають використання товарів і послуг, необхідних для задоволення своїх потреб. Споживчі товари можна поділити на дві категорії – товари короткочасного використання і товари тривалого використання;
  4. Обмін – це система просування товарів від виробників до споживачів. Сюди входять: транспортування, кредитування, реклама, страхування, оптова та роздрібна торгівля та інші послуги. У процесі обміну з’явилися і до цих пір використовуються гроші як загальновизнаного засобу платежу.

У зв’язку з тим, що кількість ресурсів обмежена, а людські потреби – ні, необхідно ці самі ресурси берегти і економити. Це і стало причиною появи економіки як самостійної науки.

Також існує два види економіки: макроекономіка і мікроекономіка.

Мікроекономіка аналізує процеси на рівні підприємства чи організації, а макроекономіка займається вивченням закономірностей на галузевому, державному та світовому рівні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: