Що таке франчайзинг?

Початок ведення власного бізнесу завжди пов’язане з певними ризиками. Дуже часто молоді компанії приходять до банкрутства так і не встигнувши просунути свій бренд на ринок. Франчайзинг є якщо не стовідсотковою гарантією успіху бізнесу, то, як мінімум, дуже сильною платформою для швидкого старту.
 
Франчайзинг – це метод ведення бізнесу, при якому одна компанія (власник франшизи – франчайзер) передає право продавати свої товари або надавати послуги іншій компанії під власним брендом з дотриманням певних умов. Прикладом франчайзингу може послужити всім відома мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s. Ця компанія в світі має всього лише 9 тисяч ресторанів, які були відкриті компанією і більше 20 тисяч ресторанів, які були відкриті по франшизі.
 
Переваги покупки франшизи очевидні. Франчайзі – саме так називається компанія, яка купує франшизу – отримує вже готовий бізнес під вивіскою відомого бренду. Плюсами такого бізнесу є:
 
напрацьована мережа клієнтів, які вже знайомі з торговою маркою і будуть відразу ж приносити прибуток.
 
на розвиток вже працюючого бізнесу завжди простіше отримати інвестиції, ніж на відкриття бізнесу з нуля
 
підтримка і допомога від франчайзера в організації та веденні бізнесу, допомогу в навчанні персоналу, маркетингова і рекламна підтримка 
 
досить швидка окупність бізнесу.

Навіть дуже великі вкладення окупаються у франчайзингу в середньому за два роки.
 
Звичайно, франчайзер зобов’яже дотримуватися деяких правил, які є обов’язковими для роботи під його брендом. Це і дотримання якісних характеристик товарів, або послуг, і застосування певних технологій ведення бізнесу, і багато іншого. У кожного франчайзера свій набір вимог, з якими погоджується франчайзі при укладенні договору.
 
Крім одноразової оплати за покупку франшизи, франчайзі в процесі роботи повинен буде робити відрахування власнику франшизи у вигляді відсотка від своїх доходів, або ж фіксованої суми раз на звітний період. Це загальні правила ведення такого бізнесу. Також, можливо, франчайзер зобов’яже робити відрахування, які будуть використовуватися для розвитку всієї мережі – реклама, дослідження нових технологій або розробка нових методів ведення бізнесу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: