Що таке фуагра?

Фуагра (фуа-гра) – один з делікатесів французької кухні. Назва страви походить від французького словосполучення «Foie gras» – що в перекладі означає «жирна печінка».
 
Страва являє собою приготовлену спеціальним чином печінку качки або гусака, які були вигодовані за спеціальною методикою.
 
Методика відгодівлі
 
Мета відгодівлі птиці для фуа-гра – отримання неприродно жирної і великий печінки. Через елемента примусу – піддається постійній критиці з боку організацій – захисників тварин.
 
Відгодівлю проводиться в 3 етапи:
 
З 1 по 4 тижні життя, пташенята живляться природним чином.
 
З 4 по 8 тиждень – птицю обмежують у пересуванні, замикаючи в клітці (скорочується кількість витрачених калорій). Годування в цей період являє собою дієту багату протеїнами і крохмалем.
 
На 9-10 тижні настає період примусового годування – гаваж. У горло птиці вставляють 12 – сантиметрову трубку, через яку в шлунок прямо надходить 1.5 -1.8 кг зерна (зазвичай – кукурудзи). Триває гаваж – 2-3 тижні.  Ми з вами, звичайно, не гус, але можемо припустити, що такий спосіб отримання їжі – далеко не найгуманніший.

Що можна сказати на захист виробників фуа -гра?
 
Примусове годування не здається таким вже звірством, якщо детальніше вивчити його. Перед введенням трубки, її ретельно змащують жиром, а сам процес введення проводитися дуже акуратно
 
Обсяг корму, що надходить в шлунок контролюється, так що ризик вдавитися нібито мінімальний
 
Качка і в природних умовах споживає грубий корм, що не пережовується в принципі. Тому шлунок її генетично пристосований і покритий спеціальним захисним шаром.
 
Виглядає не так вже й страшно.
 
Критика і заборони виробництва фуа-гра
 
Подібна жорстокість у поводженні з птахами не могла пройти повз увагу зоозахисних організацій. Щоб вплинути на популярність страви (а отже – на виробництво), організовуються спеціальні рекламні компанії , покликані донести до споживачів фуа-гра всю жорстоку суть виробничого процесу.
 
Часом, захисники тварин здобувають перемогу, домагаючись мораторію на виробництво фуагра в ряді країн світу.
 
Чи є особливості виробництва причиною для відмови від цього делікатесу – вибір кожного.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: