Що таке голокост?

Голокост – слово грецьке і означає воно «всеспалення». Цим словом у сучасній історії називається планомірне, масове й тотальне знищення гітлерівцями та їх спільниками практично всього східноєвропейського єврейства. Гітлер, будучи прихильником повного винищення євреїв, принаймні завоювання східної Європи методично і цілеспрямовано знищував усіх євреїв, включаючи жінок, старих і дітей. З 1942 по 1945 рік у східній Європі (в основному це Польща, Україна, Росія і Білорусь) було знищено від 5 до 6 мільйонів євреїв. Це 60 % від тодішнього кількості євреїв у Європі.

Причини Голокосту криються як у нещадності гітлерівських нелюдів, так і в покірності самих євреїв, які й не припускали, що в середині XX століття, століття технологій і освіти, комусь прийде в голову знищити цілий народ. Євреї тих міст, куди входили гітлерівці, що не були інформовані про те, що їх усіх хочуть убити, тому рідко робили спроби опору. Додатковим фактором такого масового вбивства євреїв є мовчазна згода місцевого неєврейського населення на тотальне винищення євреїв.

Результатом Голокосту стало практично повне знищення євреїв Польщі, а також від третини до половини євреїв України.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: