Що таке карієс?

Карієс являють собою патологічний процес, який характеризується прорізуванням зубів, а також протеолізом і демінералізацією твердих тканин зубів, після чого утворюється дія ендогенних і екзогенних явищ в порожнині рота.

Карієс – це досить поширене зубне захворювання. У малому віці карієс має перше місце серед хронічних захворювань. Карієс може зустрітися до 8 разів частіше, ніж захворювання, яке знаходиться на сходинці нижче за поширеністю – на другому місці. Друге місце займає бронхіальна астма.

Якщо враховувати кілька статистичних звітів одночасно, то 80 – 90% дітей мають молочний прикус. Приблизно 80% тінейджерів, які закінчують своє навчання в школі мають захворювання карієсом. Більш того, 94 – 97% серед дорослих мають пломбовані зуби.

Статистика також показує, що в регіонах Африки та Азії, в сенсі в екваторіальній зоні населення, таке явище як карієс поширений значно менше, ніж в Скандинавії і Північній Америці, в сенсі в приполярних областях. У країнах, які швидко розвиваються, помічений величезний ріст і рівень карієсу. Що ж до наших предків, то карієс має свої витоки від людей, які жили приблизно 5 тисяч років тому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: