Що таке коллайдер?

Коллайдер (від англійського collide – зіштовхувати) це прискорювач заряджених частинок, на якому проводяться фізичні досліди. У ході цих дослідів мікроскопічні частинки різних елементів розганяються до великих швидкостей і стикаються з метою відстежити  частинки, що з’являються і виміряти явища. що виникають. 
 
Основний інтерес в наші дні викликає робота Великого адронного коллайдера у Швейцарії, де вчені мають намір отримати і досліджувати раніше невідомі елементарні частинки, такі як бозон Хіггса.
 

Коллайдер може мати як форму кільця, так і прямого тунелю. У світі налічується понад 15 коллайдерів різної потужності, форми і принципу роботи.
 
Великий Адронний Коллайдер ставить своєю метою підтвердити або спростувати цілий ряд фізичних теорій. Результати дослідів, які ставляться на колайдері, можуть змінити уявлення вчених про фундаментальні фізичних взаємодіях .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: