Що таке копірайтинг?

Копірайтинг – вид діяльності, який полягає в написанні різного роду унікальних текстів. Копірайтинг походить від англійського слова «копірайтинг»: копія – текст, лист – написання.

Історія копірайтингу

Час і місце походження копірайтингу встановити складно, розвиток копірайтингу невід’ємно пов’язане з розвитком реклами, яка існує з найдавніших часів. Реклама – це інформаційне повідомлення, орієнтоване на масову аудиторію і покликане привернути увагу людей до якого-небудь товару чи послуги.

Майже в будь-якому рекламному оголошенні міститься текст – чи слоган, чи опис переваг даного продукту або довідкова інформація. За створення таких текстів спочатку і відповідає копірайтинг.

В даний час активного розвитку інформаційних технологій копірайтинг стає особливо затребуваним в інтернет-сфері. В останні роки копірайтинг асоціюється не тільки з традиційними видами реклами, але і з інтернет-маркетингом, зокрема, з SEO – пошуковою оптимізацією сайтів.

SEO копірайтинг

У сфері просування сайтів, копірайтинг необхідний для створення унікального текстового контенту. Тексти для сайтів створюються копірайтерами за певними правилами, обумовленим алгоритмами ранжирування веб-сторінок пошуковими системами (Яндекс, Гугл та ін.). Іншими словами, для того, щоб просунути сайт в пошуковику по популярному комерційному запиту (наприклад, «створення сайтів» або «послуги програміста»), створюється унікальний текст, дає вичерпну інформацію по даному запиту.

Seo копірайтинг не ставить перед собою мету впливати на свідомість і підсвідомість потенційного клієнта. Головна мета – надати максимально корисну і достовірну інформацію, яка підвищує ступінь довіри читача до сайту в цілому і до конкретних продуктів, представленим на сайті.

Таким чином, сео копірайтинг виходить за рамки чисто рекламних функцій і служить альтернативному способу просування товару чи послуги – пошуковому просуванню.

Хто такий копірайтер?

Копірайтер – той, хто професійно займається копірайтінгом. В даний час все частіше говорять про появу нової професії – копірайтера. Строго кажучи, копірайтинг не є професійною діяльністю,  копірайтингу не навчають у вищих навчальних закладах. Можливо, настануть часи, коли випускник вузу отримає диплом, в якому буде написано: Копірайтер. А поки що навчитися на копірайтера можна самостійно або на спеціалізованих приватних курсах.

Копірайтером може стати будь-яка людина, що вміє писати на якійсь мові. Зазвичай хорошими копірайтерами стають люди з вищою освітою і фахом, пов’язаної з вивченням мови, наприклад, філологія, журналістика, історія, філософія. Вивчивши основи нової професії, копірайтер має два шляхи професійної реалізації.

Перший – це стати співробітником будь-якої компанії. Це може бути ЗМІ, рекламна студія, IT-компанія або будь-яка фірма, що має свій сайт. В якості штатного співробітника копірайтер займається написанням рекламних та презентаційних текстів, статей на замовлення, наповнює сайт унікальним контентом.

Другий шлях більш поширений – це шлях фрілансера. Фріланс – це віддалене виконання замовлень від різних роботодавців. Функції у копірайтера-фрілансера ті ж, що і у штатного копірайтера, тільки фрілансер не прив’язаний до одного місця роботи, він має можливість вибирати замовника і визначати для себе обсяг робіт. В даний час в інтернеті існує бірж для копірайтерів, де кожен копірайтер може отримати замовлення і заробити на ньому. Якщо вам потрібні послуги копірайтера, то при виборі співробітника або виконавця не соромтеся видавати всім кандидатам і здобувачам тестове завдання – написати який-небудь текст.

При перевірці цього тексту звертайте увагу на такі критерії: унікальність

  • тексту. Текст копірайтера не повинен бути скопійований з інших інтернет-ресурсів повністю або частково.
  • грамотність. Дотримання правил граматики необхідно не тільки через повагу до аудиторії, але й тому, що це дуже важливо для пошукового просування.
  • доступність. Всі тексти пишуться копірайтерами насамперед для живих людей, а не для бездушних пошукових роботів. Тому хороший копірайтер повинен вміти доступно викладати інформацію.
  • фактична достовірність. Копірайтер повинен мати звичку перевіряти відомості, в достовірності яких він сумнівається, за допомогою відкритих джерел, щоб не допускати дурних неточностей, наприклад, переплутати Австрію і Австралію.

Це мінімум навичок і умінь, якими повинен володіти хороший копірайтер. А якщо він ще й розбирається в основних принципах SEO, то він без проблем знайде собі гідних замовників або роботодавців….

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: