Що таке кумис?

Кумис – це кисломолочний напій, зроблений з кобилячого молока. Виходить кумис в результаті дріжджового та кисломолочного бродіння за допомогою дріжджів, а також особливих ацидофільних і болгарських молочнокислих паличок.

Напій цей пінистий, білуватого відтінку, має приємний кислувато-солодким освіжаючий смак. Є загальновизнаним загально зміцнюючим і дуже корисним засобом.

Залежно від способу закваски, умов і тривалості виготовлення напій виходить різноманітним. Існує досить міцний кумис, з високою концентрацією спирту, здатний захмеліти людини і привести його в хмільно – збуджений стан. А буває, навпаки, заспокійливий кумис, який приводить людину в сонливий стан.

Використовується кумис при різних захворюваннях, наприклад, при гастритах, туберкульозі, серцево-судинних та інших хворобах.

Крім лікування хвороб людини, напій застосовують і для лікування тварин, наприклад , як ранозагоювальний засіб.

Також існує таке поняття, як кумисо-лікування – розроблена на основі цілющих властивостей кумису система оздоровлення організму. Однак кумис протипоказаний при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту, що у стадії загострення, а також при наявності індивідуальної непереносимості та непереносимості до лактози .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: