Ладан – це речовина, що складається з смоли і прянощів, при згорянні видає приємний запах. Смоли виробляють рослини. Назва «ладан» отримана від смоли певного дерева, але під ним можуть матися на увазі й інші смоли.При виготовленні ладану використовуються найрізноманітніші речовини, такі як кора, деревина та її коріння, різні рослини і ароматичні трави, насіння, плоди, квіти.

Люди ще з давніх часів пристрастилися курити ладан. Цей звичай був широко поширений по всьому світу. Спочатку ладан використовували в релігійних церковних церемоніях, обрядах очищення і обкурювання жертвоприношень.

Ладан тісно переплітався з культурою таких народів як: стародавні єгиптяни, римляни, перси, індуси, китайці і навіть інки і ацтеки.

Католицька церква стала активно використовувати ладан в 5 столітті. Сьогодні латинська і грецька церкви застосовують ладан при богослужінні. Римська католицька церква задіює його при освяченні храмів, на урочистих месах, ходах, похоронах. Англіканська церква на невеликий період відмовилася від вживання ладану і його запаху зокрема, але пізніше назад повернулася до нього в середині 19 століття.

Можна простежити, що куріння ладану відіграє значиму роль у релігійних обрядах людини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.