Часто ми чуємо словосполучення – «взяти автомобіль в лізинг». Але не всі розуміють, що являє собою така фінансова послуга. Іноді мається на увазі, що лізинг і кредит – це одне і те ж. Хоча це дещо різні фінансові інструменти кредитування.

Як же по-простому розшифрувати цю розумну назву? І що собою являє лізинг?

З англійської «lease» перекладається як оренда. Лізинг – це вид фінансової операції в сфері послуг кредитування. Лізингова компанія – не що інше, як кредитна організація. Простіше кажучи, кредитна компанія купує устаткування або майно, здає його в оренду (лізинг) і, таким чином, отримує прибуток.

Предметом товарного кредитування, яким і є лізинг, можуть бути різні підприємства, автомобілі, обладнання, сільськогосподарська техніка, споруди, судна, літаки. На ділі це може виглядати так: особа, зацікавлена в якому-небудь майні або в обладнанні, звертається в компанію з надання послуг лізингу для його придбання. Потім лізингова компанія розглядає ліквідність даної угоди і набуває  об’єкт лізингу.

Найактуальніше питання, чи вигідно використовувати лізинг?

Як і в будь-якій сфері кредитних послуг, тут теж є свої ризики. Для осіб, зацікавлених отримати майно в лізинг, вигідним може бути той момент, що поручитель не потрібен в більшості випадків. Документи оформляються швидко. Також не потрібна застава, так як об’єкт лізингу фактично є заставою. Якщо простіше, нічим виплачувати лізинг – майно забирають назад. Широко використовується страховка, тому якщо з майном щось трапиться, страховка перекриє збиток.

У чому концепція лізингу?

Лізинг – це інструмент фінансової системи кредитування. Суть якого – поєднання довготривалої оренди та фінансового кредиту. Лізинг надає можливість користуватися майном, володіти, а потім його викупити. Однак лізинг без права викупу теж існує. У цьому випадку майно повертається лізинговій компанії.

Компанія, яка надає лізинг, називається лізингодавцем. А особа (фізична або юридична), яка отримує в користування на правах оренди майно, є лізингоодержувачем. У цій угоді також беруть участь постачальник і страхова компанія. Постачальник, знову ж таки, може бути особою юридичним або фізичним.

Продавець через договір купівлі-продажу продає лізингодавцю придбане ним майно або те, яке виробляє. Страхове агентство виконує страховку обладнання або майна, яке є об’єктом лізингу. Компанія, що надає послугу лізингу, здійснює реєстрацію всіх документів, стежить за технічним станом обладнання і виконує його обслуговування, ремонт. Тим самим звільняючи лізингоодержувача від даних проблем.

У чому ж відмінність кредиту від лізингу?

Важливі моменти лізингу

  1. Застава в наданні послуг лізингу не потрібно.
  2. Невеликий список документів і швидкий розгляд заявки лізингу.
  3. Відшкодування ПДВ.
  4. Майнова податок помітно зменшується.
  5. Страхування збитків при псуванні майна.
  6. Не потрібен поручитель.
  7. Для компаній – оновлення основних фондів.
  8. Повернення майна або його обмін.
  9. Викуп майна після закінчення орендного терміну – за нульовою ставкою.

Лізинг, як фінансова послуга, вигідний найбільше для компаній і організацій. Підприємство отримує можливість користуватися майном відразу ж після підписання договору лізингу, отримуючи прибуток на свою користь. Також при лізингу передбачається зниження податків, у тому числі і відшкодування ПДВ. Що дає можливість компанії або підприємству розвиватися.

Якщо компанія набуває в лізинг представницький автомобіль, то є можливість заощадити на соцвиплатах і податках. Лізингодавець надає послуги страхування автомобіля та оформлення повного пакету документів. А також виконує техобслуговування майна. Лізингоодержувач тим самим економить час і кошти для інших цілей.

Є можливість придбати в лізинг обладнання для розвитку галузей. Це може бути медицина, телекомунікації, нафтопереробка, будівництво та інші галузі. Є й численні програми, що дозволяють організаціям отримати певні бонуси при лізингу.

Перш ніж брати майно в оренду, слід зіставити всі пропозиції як по кредиту, так і по лізингу. У якихось випадках може бути вигідний кредит, в інших – лізинг. Для фізичних осіб кредит все ж буде дешевше. Організаціям (юрособам) лізинг – це оптимальний варіант придбання майна та його експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.