Що таке мечеть?

Для будь-якої людини, що сповідує релігію ісламу, мечеть є священним храмом. Точно, як для християнина цим храмом служить церква.
 
Під світлом півмісяця 
 
Це своєрідна споруда носить культовий характер і має свої архітектурні нюанси. Якщо Ви встанете обличчям до входу в мечеть, то можна з упевненістю сказати, що погляд Ваш спрямований на схід. Так географічно розташовують будову. Над куполом Ви зможете побачити півмісяць, гострі кінці його спрямовані убік Мекки – священного місця для кожного віруючого в Аллаха. Золотий або срібний півмісяць є символом ісламу. Його ж в зменшеному варіанті мусульмани носять на шиї, як православні – хрестики. Сама будова має прямокутну форму.
 
Мечеть обов’язково доповнена мінаретом – високою вузькою вежею, їх кількість може досягати 9 -ти. Молитовний зал не прикрашений зображеннями ликів. Лише написи, що вихваляють Аллаха, видають культове призначення приміщення.
 
Головним місцем (своєрідним вівтарем) вважається мінхаб. Особи людей, що моляться повинні бути спрямовані в його бік.
 
Закони відвідування
 
При вході в будівлю мечеті прихильник ісламу вимовляє слова в ім’я Аллаха милостивого і милосердного. Є закони, прописані в Корані, які забороняють проходити в глиб мечеті взутими. Намаз – молитва мусульман відбувається без взуття, її залишають в коридорах перед входом в зал молитов.

Вимоги до одягу жінки ще більш суворі:
 
1. Голова у мусульманки покрита повністю – волосся не повинні виглядати з-під хустки, зав’язаного за два паралельних кінця (не трикутником). 
 
2. Спідниця, сукня або хіджаб (національний одяг) закриває щиколотки.
 
3. Рукава покривають руку нижче ліктя (3/4 або 4/4).
 
Чоловікові досить покрити голову тюбетейкою. Обряд обмивання обов’язковий для віруючого, його роблять завчасно в будинку або в спеціальному приміщенні мечеті.
 
Жіночий і чоловічий зали
 
У церкві всі християни, незалежно від статевої приналежності, здійснюють молитву в єдиному просторі. Це не застосовне в мечеті, вона ділиться на два зали або два рівня.
 
Перший (і головний) для чоловіків розташовується праворуч (зверху) – ближче до мінхабу.  
 
Другий зліва (внизу) для жінок. Заходити в чоловічий зал жінка не має права! 
 
Що таке мечеть для мусульманина
 
Людина приходить в мечеть, почувши азан – заклик до молитви (після полудня). Але мулла (намісник) або інша людина, що знає сури з Корану, можуть брати віруючих з самого ранку. Вони ведуть з ними бесіду, читають молитви в пам’ять про покійних або во здравіє живих.
 
Опинившись у важкій ситуації, мусульманин може звернутися до мулли. У цьому випадку мечеть надає допомогу не тільки моральну, а й матеріальну. Засоби беруться з пожертвувань прихожан.
 
Мечеть – це відрада для душі і можливість звернутися до Аллаха!
 
Мечеть – це можливість вийти з відчайдушного стану, сполученого з фінансовими та життєвими труднощами! 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: