Що таке мохіто (Mojito)?

Дивовижне іспанське слово мохіто прийшло до нас з Куби. Саме на «Острові свободи» народився цей коктейль. Сталося це в Гавані, в кафе «Ля Бодегита дель Медіо». У цьому кафе і сьогодні можна побачити портрети знаменитих людей, які там бували, зокрема, американського письменника Ернста Хемінгуея. До речі, саме йому зобов’язаний мохіто своєю популярністю за межами Куби! А наших співвітчизників вабило до цього напою ще й те, що його дуже любив Фідель Кастро. 

Щодо походження назви vохіто існують різні версії. Згідно з однією з них, мохіто – це зменшувальне від «мохо», назви відомого кубинського соусу. Роблять його з лимонного соку, часника, рослинної олії, зелені і перцю. Такий склад соусу змушує серйозно засумніватися в достовірності даної версії, адже у напої, як ми скоро переконаємося, склад зовсім інший.

Можливо, назва походить від слова «мохадіто», що означає «злегка вологий». З великою часткою ймовірності , мохіто народився з бажання пом’якшити, замаскувати міцність рому, а можливо, ж і не особливо приємний смак – адже далеко не завжди морякам були доступні алкогольні напої найвищої якості.

Англійські моряки розбавляли цей «піратський» напій свіжими фруктовими соками ще в XVI -XVII століттях. Зокрема, багато хто тоді любили напій, відомий під назвою «Ель Драке», названий так на честь знаменитого «пірата Її Величності» Френсіса Дрейка – суміш рому з лимонним соком. Можливо, це і був віддалений прообраз мохіто.

Проте, переходимо до найцікавішого – до складу коктейлю мохіто. Нам буде потрібно 40 мл світлого рому, 6 листочків свіжої м’яти, 30 мл лаймового соку , 2 чайні ложки цукрового піску і газована вода. Зауважимо, що використовується саме сік лайма, не треба класти нарізаний лайм разом з цедрою, це додасть коктейлю зайву гіркоту. Склад завжди один, а от способи приготування можуть варіюватися. І, звичайно ж, кожен бармен буде вас запевняти, що саме у нього мохіто самий «правильний». 

Наприклад , можна поступити наступним чином: листя м’яти розім’яти з соком і цукром, додати трішки газованої води і подрібнений лід, влити необхідну кількість рому і долити газованою води. Правда, в цьому випадку  лід, що тане розбавляє напій.

Інший спосіб такий: всипати в келих цукровий пісок, залити лаймовим соком, додати 90 мл газованої води і тільки після цього розім’яти м’яту, після чого додати ром і кілька кубиків льоду. Бувають і коктейлі з додатковими інгредієнтами – наприклад, полуничний мохіто, з додаванням полуничного лікеру. Додають також м’якоть кавуна.

Існує мохіто по-бразильськи: поряд зі світлим ромом додають ром «Бакарді лимон», а також сухе шампанське. Можна приготувати і безалкогольний мохіто. Інгредієнти все ті ж, що в класичному варіанті, за вирахуванням рому. Подають мохіто у високих склянках з трубочкою, прикрашаючи гілочкою м’яти і кружечком лайма.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: