Що таке НАТО?

Північно-Атлантичний Альянс, НАТО, Організація Північноатлантичного договору (з англійської NATO : North Atlantic Treaty Organization ) – це найбільший у світі військово – політичний блок, який об’єднує в собі безліч європейських країн, а також Канаду і США. Блок був створений 4 квітня 1949 року в Сполучених Штатах.

Основною його метою декларувалася захист Європи від радянського впливу. Першими членами НАТО стали дванадцять країн: Канада, США, Великобританія, Бельгія, Франція, Ісландія, Норвегія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Італія і Данія.

У рамках трансатлантичного форуму країни – учасники проводили консультації з різних питань, які стосувалися найважливіших питань та інтересів його членів. Особливу увагу приділялося подіям, які могли загрожувати безпеці країн. Ще однією з основних декларованих цілей альянсу стало забезпечення стримування і нейтралізації агресії у всіх її проявах по відношенню до території кожної держави – члена НАТО.

Також, виходячи з Північноатлантичного договору 1949 року, метою НАТО є встановлення стабільності і зростання добробуту в країнах Північноатлантичного регіону. Зусилля країн-членів були об’єднані єдиною метою – створити колективну оборону і зберегти мир і безпеку.

У 2010-му році була створена нова стратегічна концепція альянсу «Активна участь, сучасна оборона». У ній задекларовані три найважливіші цілі НАТО – кризове регулювання, колективна оборона і забезпечення безпеки шляхом співробітництва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: