НЛО – це непізнані літаючі об’єкти: ніхто точно не знає, що це таке. Багато дослідників (звані “уфологами”) мають теорії за допомогою яких намагаються пояснити, що ж таке НЛО, але так як ніхто не може вивчити НЛО в науковій лабораторії, всі ці ідеї є не більше ніж науковими припущеннями. Можна запропонувати таке визначення НЛО, яке може бути корисним при розгляді даної теми:НЛО – це віддане гласності спостереження об’єкта або джерела світла в небі чи на землі, чиї поява, траєкторія руху, дії, переміщення, випромінюваний світло і кольори не мають логічного чи природного пояснення і які не можуть бути пояснені не тільки свідками, але й науковими та технічними експертами, які намагаються пояснити спостереження після вивчення свідчень (визначення американської уфологічної асоціації CUFOS).

Хто бачить НЛО?

Будь-яка людина може побачити НЛО. Не має значення бідний він чи багатий, освічений чи неосвічений, молодий чи старий. Насправді більшість очевидців навіть не шукали НЛО спеціально, коли їм пощастило його побачити. Найбільші шанси спостерігати НЛО мають люди, які мешкають в маленьких містечках чи в сільській місцевості, а також, що знаходяться далеко від населених пунктів пізно вночі.

На що схожі НЛО?

НЛО можуть мати будь-яку форму або розмір. Бувають маленькі плями що світяться, що пересуваються дивним чином по нічному небу. Вони називаються “нічні вогні”. Це самий поширений тип НЛО. “Нічні вогні” насправді не становлять великого інтересу, так як свідки в такому випадку не можуть розглянути деталей. Без них уфолог не може дізнатися що-небудь нове. Далекі об’єкти, зазвичай диско-або тарілкоподібні, що спостерігаються в денний час, називаються “денні диски”. Якщо свідок бачив НЛО з дуже близької відстані (до 500 метрів), то такі спостереження називаються “близькі контакти”. Існує три типи “близьких контактів”, умовно позначаються CE-1, CE-2, CE-3. При “близьких контактах” спостерігаються НЛО, схожі на тарілки, бумеранги, сфери, ромби, сигари, трикутники та інші дивні форми. Вони випромінюють яскраве світло, іноді білий або червоний, іноді багатобарвний.

Як швидко пересуваються НЛО?

Швидкість НЛО варіюється в широких межах. НЛО можуть довго нерухомо “зависати” в повітрі, потім миттєво полетіти на величезній швидкості, причому набагато перевищує граничну швидкість звичайних літальних апаратів. Вони можуть повільно переміщатися по небу і виконувати неймовірні маневри, такі як повороти під прямим кутом на неможливо високій швидкості. Поки достовірно не відомо, яка сила рухає НЛО або чому вони такі маневрені.

Чи можна отримати зображення НЛО?

Існує кілька беззаперечно справжніх знімків НЛО. Багато фотографій НЛО насправді зображують природні феномени (такі як хмари химерних форм) або світлові відблиски на камері або брак плівки, який проявився на фотографії. Деякі фотографії навмисне підроблені людьми, які бажають переконати інших у тому, що вони бачили НЛО. Це робиться з різних причин, таких як жага слави, грошей, реклама своїх релігійних чи філософських точок зору. Деякі найбільш відомі знімки були отримані в Мак-Мінвіллі, штат Орегон, у 1950 році; в Руані, Франція, в 1954 році; поблизу узбережжя Бразилії в 1958 році; і в Лаббок, Техас, у 1951 році. Існують також відеозаписи НЛО отримані в районі Хадсон, штат Нью-Йорк і в Бельгії. Ці знімки часто зустрічаються в уфологічній літературі.
Фотографії не є достатнім доказом реальності НЛО, тому що можуть бути легко підроблені.

Коли люди вперше побачили НЛО?

Багато дослідників стверджують, що НЛО спостерігалися протягом усієї історії. Існує безліч міфів, легенд і оповідань, які описують дивні речі, які спостерігаються в небі, або істот, які прийшли з неба, щоб допомогти людям у розвитку цивілізації. Так як сучасні вчені не можуть виділити з цих історій дійсні факти, неможливо визначити, чи є вони достовірними повідомленнями про реальні події. Тому більшість уфологів концентрують свою увагу на вивченні повідомлень про НЛО з початку цього століття.

У 1890 році жителі Північної Америки спостерігали в повітрі дивні дирижаблеобразні апарати з дуже яскравими прожекторами, які пролітали над фермами і населеними пунктами. Деякі стверджували, що бачили пілотів, які керували апаратами. Дослідники розходяться в думках щодо достовірності цих оповідань. Багато дослідників вважають дані повідомлення містифікаціями, які поширювалися місцевими “клубами брехунів”, або сенсаціонними історіями, вигаданими журналістами з багатою уявою, щоб газети добре розкуповувалися. Однак деякі уфологи схильні вважати ці спостереження першими достовірними повідомленнями в історії.

Під час другої світової війни пілоти бачили біля своїх літаків дивні, яскраво світлові кулі. Вони прозвали їх “фу-Файтер. Спочатку союзники припускали, що “фу-файтери” є секретною зброєю або розвідувальними апаратами нацистської Німеччини. Тільки після війни вони виявили, що німецькі пілоти теж бачили яскраві вогні, які потім вважалися американськими або британськими секретними пристосуваннями.

Влітку і восени 1946 року над Швецією і Норвегією спостерігалася велика кількість незвичайних повітряних об’єктів. Їх охрестили “ракетами-привидами” і вважали секретною російською зброєю, сконструйовану з використанням німецьких військових програм зі створення ракетної зброї. Міністерство оборони Швеції оголосив, що 80% з 1000 “ракет-примар” можна пояснити природними явищами, але інші 200 випадків не піддаються поясненню ані природними явищами, ні шведської чи російської авіатехнікою, ні містифікаціями.

Хоча повідомлення про “дирижаблі” і “фу-Файтер” більш правдоподібні і вірогідні, ніж древні історії про дивні “чудеса” в небі, багато уфологів ставлять під питання достовірність наведених повідомлень. В результаті, більшість дослідників говорить, що сучасна уфологічна епоха почалася 24 червня 1947 наглядом бізнесмена і пілота Кеннета Арнольда. Пролітаючи над Каскадними горами в штаті Вашингтон, Арнольд бачив дев’ять об’єктів у формі півмісяця, що летять вздовж гірського хребта. Хоча він спостерігав їх тільки три з половиною хвилини, Арнольд переконався, що це не літаки. Він передав по радіо своє повідомлення і, коли приземлився, в аеропорту його вже чекали репортери, щоб задати питання. “Як тарілка кинута паралельно водної гладі”, – так він описав рух об’єктів. Звідси походить вислів “літаюча тарілка”.

Як розпізнати містифікацію?

Хоча за останні сорок років з’явилися десятки тисяч повідомлень про НЛО, менше 1% з них виявилися містифікаціями. Здебільшого компетентні дослідники можуть розпізнати містифікацію майже миттєво. Найбільш поширений тип містифікацій – маніпуляції зі свічкою або факелом і кулею, заповненим гелієм. За допомогою цих нехитрих інструментів домагаються, щоб куля світився і таким чином справляв враження НЛО. Ретельно сплановані і виконані містифікації, які потребують більш глибокого вивчення зустрічаються вкрай рідко.

Щоб виключити можливість помилкового повідомлення, потрібно перевірити надійність свідків, подробиці повідомлення і будь-які фізичні докази, особливо фотографії. Перш ніж довіряти отриманим даними, дослідник повинен перевірити достовірність та обгрунтованість цих факторів. Надійність свідка може бути перевірена за допомогою бесід з сусідами, друзями, родичами, колегами по роботі. Зокрема, дослідник зацікавлений визначити чи має він репутацію щирого, відповідальну людину, або ж містифікатора, жартівника і базіки. Дослідник також вивчає повідомлення, щоб визначити, чи є в ньому неймовірні затвердження або яскраво виражені невідповідності. Приміром, чи схожі елементи повідомлення на ті, що можна знайти в науковій фантастиці або вони настільки незвичайні, що не виявлялися в інших звітах про спостереження НЛО? Стверджує чи свідок, що бачив НЛО багато разів, хоча інших свідків знайти не вдається? Стверджує чи свідок, що важливі докази його слів зникли загадковим чином або були викрадені “урядовими агентами”? Поки зазначені факти не можуть довести містифікацію, вони можуть кидати тінь сумніву на повідомлення і повинні бути розглянуті в ході дослідження.


Зрештою, дослідник повинен вивчити свідчення, щоб перевірити, чи були вони змінені, сфальсифіковані або містифіковані. Якщо показання виглядають фальшивими або якщо вони можуть бути пояснені більш прозаїчними методами, то тоді на їх обгрунтованість лягає тінь сумніву. Часто досвідчені уфологи можуть з першого погляду визначити підроблений знімок НЛО. Різні провідні нитки, такі як помітні відмінності між чіткістю зображення НЛО та об’єктами переднього і заднього плану, допомагають ідентифікувати підробку. Комп’ютерний аналіз фотографії також може бути використаний, щоб довести підробку. Технічні засоби можуть вказати провідну нитку і можуть надати фактичні дані про форми об’єктів, матеріалах і щільності.
Потрібно пам’ятати, що в будь-якому дослідженні необхідно критично і обережно вивчати свідчення. Чим більше доведено ненадійних фактів, тим більша тінь сумніву лягає на достовірність феномена НЛО в цілому. “Правило великого пальця” в дослідженнях НЛО говорить “якщо щось здається занадто гарним, щоб бути правдивим, швидше за все воно дійсно є занадто гарним, щоб бути правдивим”. Це правило діє не тільки в уфології, але і в житті. Таким чином, дослідник завжди повинен підходити критично до будь-якого факту.

Які з себе прибульці? Звідки вони?

Оскільки точно невідомо, чи є НЛО космічними кораблями, ми не можемо бути впевнені, що прибульці прилітають на Землю з інших планет. Багато уфологів стверджують, що є достатньо доказів того, що НЛО дійсно є космічними кораблями, керованими розумними істотами. Крім повідомлень про контакти з прибульцями (“близькі контакти третього типу” або CE-3) Існує цілий ряд різноманітних описів. Деякі свідки описують істот, як дуже схожих на людей. Фактично вони кажуть, що ці істоти можуть легко змішатися з натовпом на будь-якій вулиці в будь-якому місті світу. Даний тип істот називають “сіверянами” (Nordics), оскільки вони найбільше схожі на людей, що живуть в північній Європі. Інші повідомлення описують сірих істот низького зросту з великими мигдалеобразними очима і великими “цибулинними” головами. Їх називають “сірими” (Grays). “Сірих” іноді ділять на підгрупи з різним фізичним характеристикам, наприклад по росту. У кількох випадках, свідки повідомляли, що бачили істот, що нагадують роботів або андроїдів. Тільки в самих незвичайних випадках люди стверджували, що бачили прибульців-монстрів, так часто зображуваних в популярних кінофільмах про істот з далекого космосу.

Існує безліч теорій, звідки з’явилися прибульці, але ні безумовно доведених. Деякі будують припущення, що прибульці прилетіли з інших планет, тоді як інші вважають, що з “паралельних світів”. Гіпотеза про те, що істоти з НЛО є туристами в часі з нашого власного майбутнього також має право на існування. Найбільш інтригуюча справжня гіпотеза Аріадни про походження прибульців з’явилася зі звіту про викрадення подружжя Бетті і Барні Хілл. Під час перебування на борту НЛО місіс Хилл була показана тривимірна карта групи зірок. Пізніше вона відтворила цю карту під гіпнозом, зробивши малюнок. Роки потому, шкільний учитель зі штату Огайо, Марджері Фіш, зробила безліч моделей відомих зіркових гуртів в нашій частині Галактики і порівняла їх з намальованою Хілл зоряною картою. Зрештою міс Фіш виявила збіг і визначила дві головні зірки на карті, як подвійну зірку Дзета ретикуло I і II. Цікаво відзначити, що ці дві зірки подібні Сонцю і, дуже ймовірно, мають планетні системи – планети на яких може виникнути розумне життя.

Чи правда, що прибульці викрадають людей?

Багато хто стверджує, що їх викрадали прибульці і часто їхні розповіді схожі один на одного. Викрадені розповідають, як опинялися в круглому приміщенні з куполоподібним стелею, залитому яскравим світлом і заповненому холодним, вологим повітрям. Вони лежали на спеціальному столі, на якому прибульці проводили медичне обстеження, використовуючи незвичайну скануючу апаратуру. Бралися біологічні зразки: волосся, шкіра, генетичний матеріал. Після обстеження, їм показували тривимірні образи, звичайно деякі емоційні ситуації, такі, як, наприклад, планету загиблу з війни чи природного катаклізму. Прибульці виявляли великий інтерес до розуміння людських емоцій. Вони спілкувалися за допомогою телепатії, вказуючи викраденим забути про все. Потім вони передбачали майбутні події, часто катастрофи, і обіцяли повернутися.

Після повернення, викрадені зазвичай пам’ятають зовсім небагато, зауважуючи, що незрозумілим чином пройшов певний проміжок часу і відчувають фізичні та психологічні симптоми, які вказують, що з ними сталося щось незвичайне. На жаль, в більшості випадків викрадень, люди в такій ситуації практично не можуть контролювати своє тіло і таким чином не можуть перешкодити подіям, що відбуваються.

Хоча ніхто не може довести випадки викрадень, якщо ви раптом виявите себе в такій ситуації, постарайтеся виявляти спокій. Озирніться і постарайтеся запам’ятати якомога більше; задавайте питання. Постарайтеся чим-небудь заволодіти та залишити у себе як доказ проведеного обстеження. Як і в житті, впоратися з будь-якою ситуацією вам допоможе віра, мужність і почуття гумору.

Чи були випадки, коли НЛО завдавало людям шкоди?

Час від часу, люди повідомляють, що під час контакту з НЛО або викрадення, їм завдавали болю або травмували. Фізичні ефекти включають подразнення очей, засмага, пошкодження шкірного покриву, захворювання. Після пережитого, свідки можуть відчувати нічні кошмари, відчуття тривоги, а також можуть зазнати змін в характері чи в розумінні основних життєвих принципів. Свідки, особливо викрадені, стають переконаними в реальності НЛО та інших паранормальних явищ, таких як полтергейст або прояв психічних сил.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.