Що таке Нумізматика?

Нумізматика (від лат.numisma, грец. Nomisma – монета) – наука, що вивчає історію монетної чеканки і грошовий кругообігу монет, простіше сказати нумізматика – це наука що вивчає монети. Засновником нумізматики як науки вважається Еккел І.І., який присвятив цій науці восьмитомну працю “Doctrina numorum veterum”, яка і на сьогоднішній день не втратила своє наукової ваги. Другим значенням слова нумізматика є колекціонування монет, навіть не значенням, а підзначенням, тому що люди які колекціонують монети тим самим і вивчають історію, оборот і карбування цих монет.Нумізматика, на мою думку, є одним з найбільш цікавих і захоплюючих хобі в світі, хоча і не з найдешевших, але ця недешевезна з роками вдало окупиться. Справа в тому, що монети з роками тільки дорожчають, і деякі люди в такий спосіб дуже вдало, не тільки зберігають, але і примножують свої кошти. Але попереджаю не слід очікувати швидкого ефекту від таких інвестицій.

Нумізматика один з найпопулярніших видів колекціонування в Україні, та й в усьому світі. Справжні нумізмати збирають свою колекцію вклавши якусь ідею, тобто збирають монети за якими ознаками, наприклад: по роках, по країнах, за монетними дворами і т.п., кожен сам визначає для себе за якими ознаками збирати монети. Це і є першим кроком до створення власної колекції.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: