Що таке парктронік?

На сучасних моделях автомобілів практично всі виробники використовують такий корисний пристрій як паркувальний радар. Цей прилад має кілька назв: ультразвуковий датчик парковки, паркувальна акустична система, парктронік, ультразвуковий датчик парковки автомобіля – все це допоміжна система контролю автомобіля для допомоги водієві в безпечній парковці транспортного засобу.

До слова, сама назва радар не зовсім доречно по відношенню до паркувальної системі, адже принцип її дії заснований не на радіохвилях, а здатності відбиття від поверхонь звуку. Такий принцип використовується в морських кораблях, а прилади на флоті називаються ехолотами або сонарами.

Паркувальна система складається з резонаторів, які видають ультразвукові хвилі і датчиків, які відбиваються від поверхні перешкоди при паркуванні автомобіля.

Як правило, датчики встановлюються на задніх або передніх бамперах автомобіля, або на інших конструктивних елементах кузова, які першими приймають удар при зустрічі з перешкодою. Система оповіщає водія про близькість перешкоди шляхом видання звукового переривчастого сигналу, причому, чим ближче перешкода, тим переривчастішими стають звукові сигнали, поступово переростаючи в суцільний звук. Крім звукового попередження про наявність перешкоди, паркувальна система може видавати світлові сигнали, виведені на панель приладів управління автомобіля або вбудовані в поворотні (заднього огляду) дзеркала транспортного засобу.

Параметри роботи паркувальної системи можна налаштувати самостійно у зв’язку з необхідністю. Наприклад, деякі системи починають працювати при виявленні перешкоди на відстані 1-1,5 метра, робота інших систем починається при уповільненні руху автомобіля менше двадцяти кілометрів на годину. Всі дані водій може налаштувати на свій смак виходячи з власних потреб, або система може бути відключена, наприклад, при пересуванні по бездоріжжю.

Такі системи,  можуть контролювати невидимі зони і зони обмеженого огляду, дозволяючи не допустити зіткнення із зустрічними машинами при обгоні або переходу в інший ряд руху. Принцип дії такий же: при включенні сигналу повороту і наявності перешкоди в зоні видимості датчика блимає індикатор, встановлений в дзеркалі заднього огляду.

До нас першими прийшли сонари під найменуванням Парктронік, які спочатку встановлювалися на автомобілях марки Mercedes -Benz. Тому в побуті слово парктронік стало прозивним і позначає всі паркувальні системи, що випускаються і встановлювані виробниками на різних марках автомобіля. В інших країнах паркувальні системи називають – паркувальними пілотами, автоматичною системою паркування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: