Побутує помилкова думка, що SEO-тексти – це статті, призначені тільки для роботів. Насправді, СЕО-тексти – це унікальні, грамотні й цікаві для читачів статті, з тією різницею, що ключових слів у них дещо більше, ніж в звичайних статтях (рекламних, блогових, інформаційних і т.п.).  

Що таке СЕО-копірайтинг?    

SEO-копірайтіингом називають роботу копірайтера з написання SEO-текстів. СЕО-тексти – основний інструмент просування сайтів в пошукових системах. Такий текст характеризується обов’язковою наявністю ключових слів і дотриманням додаткових вимог.  

Що треба знати початківцю SEO-копірайтер?    

Якщо вимоги до простого тексту – грамотність, легкість сприйняття і смислове навантаження, то в SEO-текстах необхідно також враховувати унікальність, певна кількість входжень «ключовиків», «нудоту» і використання тегів.    

Розглянемо ці поняття більш детально:  

1. Унікальність    

Це найперше, що визначається пошуковими системами. Індекс пошукових систем містить тільки ті сторінки, які унікальні за своїм наповненням. Пошуковики можуть навіть карати сайти, що містять неунікальні тексти. Сервіси визначення унікальності називаються антиплагіат і зазвичай використовують 2 параметра – шингл і ГАП.  

Шингл називається певний фрагмент перевірки антиплагіат тексту, а ГАП – це крок шингли. Антиплагіат перевіряє всі документи, розміщені в Мережі, на наявність в текстах подібних шинглів. Унікальність документа залежить від довжини шингли.  

2. Ключові слова («ключі») і «нудота» тексту    

Ключові слова – це пошукові запити цільової аудиторії, що цікавить замовника. А задача копірайтера – написати унікальну і цікаву статтю, де ці «ключі» зустрічатимуться з потрібною частотою.  

«Нудота» – це частотність повторення ключових слів в тексті. Роботам дуже «не подобається» тексти з високою щільністю ключових слів. Нормою «нудоти» є 3-4% від сумарної кількості слів у тексті.   Деякі замовники вказують кількість «ключів» в самому технічному завданні, інші відразу просять вписати ключові слова в текст із заданою частотою. Одне-два прямих входжень на тисячу знаків тексту вважається оптимальним.    

Місцезнаходження «ключів» найкраще заздалегідь обумовити з замовником. За замовчуванням, ключові слова краще рівномірно розподілити по тексту, враховуючи, що вони не повинні стояти на початку речення.   «Ключі» можна використовувати в тексті в прямому і непрямому входженні. Якщо не обумовлено іншого, копірайтер вписує ключові слова в прямому входженні.    

Складні ключі, що складаються з декількох слів, можна розбивати комами, тире, двокрапкою, дужками (відкривається або закривається), лапками і крапкою з комою.

3. Робота з тегами    

Професійний SEO-копірайтер повинен вміти користуватися спеціальними інструментами Інтернету – тегами.

Теги – це спеціальні символи, що використовуються для гіпертекстової розмітки сторінок сайту. Саме теги перетворюють текст, написаний копірайтером, в текстовий контент сайту. Багато замовників готові гідно оплачувати працю автора, що вміє правильно використовувати ті чи інші теги.    

Тег – це буква або слово, що знаходиться між двох кутових дужок – «<» і «>». Перший тег – відкриває – розміщується на початку фрагмента виділяється тегом тексту. Другий тег – закриває, що відрізняється від відкриваючого наявністю слеша, – розміщується наприкінці фрагмента.    

За допомогою текстових тегів виділяються необхідні фрагменти тексту. Номенклатура тегів дуже широка, а їх перелік постійно оновлюється.

SEO-копірайтинг – добре оплачувана робота, що вимагає певних навичок. Володіння такими навичками, як уміння правильно вписувати «ключі», правильно розподіляти їх в тілі тексту, визначати «нудоту» тексту, працювати з тегами і посиланнями, значно підвищує Ваш статус як професійного SEO-копірайтера. Якщо ж крім цього Ваші тексти будуть читабельні, талановиті і корисні замовнику, то Ваша репутація та заробіток будуть стабільно високими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.