Що таке спам, і як його позбутися?

Тема, звичайно ж, не нова і сильно вже «заїжджена». Але, як не дивно, дуже актуальна саме зараз – у пору фінансової кризи, коли спамери в пошуках грошей активізувалися. Спам, за оцінками фахівців, вже досяг в Мережах за обсягом від усіх передач інформації близько 70%! Напевно, немає користувачів, які з проблемою спаму не стикалися.

Спам умовно ділиться на поштовий, браузерний (сайти) і мобільний (телефони – SMS). Найбільшого поширення набув поштовий рекламний спам. Пов’язано це з тим, що зібрати електронні адреси жертв дуже легко, а вирахувати спамера досить важко. Якщо, звичайно, він відкрито не веде розсилку зі свожї постійного поштової адреси, а користується програмами розсилки і ресурсами, що надають таку послугу.

У більшості випадків «вікно» для небажаних повідомлень широко відкривають самі користувачі електронної пошти, а потім дивуються ситуації, що їх «завалили» рекламою всякої нісенітниці.

Понад 90% спаму – саме реклама. На «чистку» поштової скриньки користувачі витрачають час і гроші (трафік безкоштовним не буває). На більшості мережевих ресурсів нині запроваджено реєстрацію. По ходу її від користувача вимагають повідомити діючий адрес електронної пошти. При цьому категорично запевняють, що він буде використаний лише для контактів. На жаль, далеко не завжди варто вірити таким словам. Потрібен приклад?

На сайтах деяких мережевих магазинів на вашу пошту після покупки чого-небудь стане потім регулярно надходити, скажімо, огляд нових товарів, який вам зовсім не потрібен. Це – в кращому випадку. У гіршому вас підключать без вашої згоди до участі в якій-небудь платній акції (припустимо, розіграш призу, його ви при перемозі викупите за дуже низькою ціною), відписатися від якої нібито можна зі свого мобільного телефону. Мовляв, повідомте нам свій номер і ми дамо вам код для того, щоб ви відписалися від участі. За отримання коду знімуть з балансу енну суму, але потім з’ясується, що код не діє – він хибний. Повторний запит коду обернеться тим, що вас автоматично підключать ще й до SMS-розсилки від магазину, почнуть регулярно знімати з балансу частину грошей. Позбутися тоді від такого «подарунка» можна лише заміною сімки.
Існують правила безпечної реєстрації на сайтах. Вони прості і їх треба запам’ятати. Перш за все, уважно перегляньте, що пропонує вам реєстрація і чи є на сайті функція видалення акаунта. При реєстрації не вказуйте свою робочу пошту. Досить вказати вигадану електронну адресу. Це спрацює, якщо на сайті не потрібне підтвердження реєстрації. Правда, існує скрипт, перевіряючий реальність поштової скриньки в Мережі. Обійти його просто. Зайдіть на будь-який з сервісів тимчасової пошти (пошуковик вам дасть багато таких сервісів), отримаєте тимчасову адресу і впишіть її при реєстрації. Існує тимчасова пошта на 10-20 хвилин, на годину і навіть на добу (якщо продовжувати). Коли ж на сайті потрібне підтвердження реєстрації, заведіть на будь-якому поштовому ресурсі постійну адресу пошти і після підтвердження реєстрації забудьте про неї.

Дуже часто адреса пошти в поле зору спамерів потрапляє через те, що користувач сам відкрито викладає її в Інтернеті. Наприклад, в соціальних мережах або на якихось форумах, у чатах. Ніколи так не робіть. Не забувайте і про ботів, які збирають поштові адреси. Найпростіший спосіб «сховатися» від ботів – зробити адресу пошти для них нечитабельною.

Тут два варіанти. Перший: пишемо адресу у вигляді: user- (собака) -назва поштового сервера-(крапка) -ru. Другий спосіб: викладаємо адресу пошти фотографією або малюнком. Розпізнавати текст з них боти не вміють.

А як бути, якщо спам здолав вас?

Ось найпростіші способи вирішення проблеми. Якщо поштова скринька не є життєво важливою і не очікується надходження на неї повідомлення про зарахування на вашу банківську карту мільйона доларів, то ніщо не заважає вам забути про неї, відкрити новий ящик і повідомити його адресу тим,  з ким листування вам потрібне.

Правда, бувають ситуації, коли все ж в силу якихось особливих причин не хочеться розлучатися з поштовою скринькою, а й зі спамом боротися немає бажання. Тоді вам треба набратися терпіння і вручну мітити кожне повідомлення зі спамом галочкою там, де стоять слова «До чорного списку». Практично у всіх поштових ресурсів така функція є. Не полінуйтеся попрацювати і з фільтрами. У них потрібно вказати найбільш часто вживані в спамних повідомленнях слова. За ним спам буде потім відсікатися від вашої пошти автоматично.

На всіх поштових ресурсах є функція «Поскаржитися на спам». Натиснувши на кнопку з цими словами, ви автоматично переведете тей чи інший небажаний лист в чорний список, що складається самим сервером.

Ніколи і ні за яких умов не відкривайте спамних лист, а відразу видаляйте його. Справа в тому, що, відкривши лист, ви підтверджуєте «життєздатність» своєї адреси. Після такого підтвердження спамер, швидше за все, збільшить кількість відправлених вам повідомлень. Видалення спаму без його відкриття створює видимість «мертвої» поштової скриньки. Спамер надалі виключить його зі списку розсилки, щоб не витрачати даремно час і трафік.

Зрозуміло, боротися зі спамом можна і за допомогою спеціальних програм, якщо ви розбираєтеся в них. Але це вже для найважчих випадків. У нормі ж зазвичай цілком вистачає дій, описаних вище.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: