Що таке текіла?

Текіла – міцний дистильований алкогольний напій, який виробляється виключно в посушливій Мексиці з рослини, яке за зовнішнім виглядом нагадує ананас або велику шишку і носить назву «блакитне агава».
 
Потрібно сказати, що, всупереч загальному переконанню, агава є родичкою лілій і нарцисів, а ніяк не кактусів.
 
Предком сучасної текіли прийнято вважати пінистий слабоалкогольний напій молочного кольору, що носить назву «пульке». Його поява овіяна безліччю легенд, які сходяться в одному – це подарунок богів. Індіанці надавали їй магічне значення, тому він не був загальнодоступним, пити його дозволялося тільки жерцям і літнім людям (для підтримки сил). Порушення цього закону могло спричинити за собою смертну кару.

Протягом довгого часу пульке був єдиному алкогольним напоєм Мексики. З початком іспанської експансії, до Мексики були завезені і європейські технології з виробництва спиртного (зокрема, дистиляція). Це було пов’язано з бажанням конкістадорів налагодити виробництво міцного алкоголю – їх не влаштовувала слабка міцність пульке, а возити спиртне з Європи було нерентабельно. Так з’явився ще один родич текіли – меськаль.

Варто відзначити, що це узагальнена назва напоїв, вироблених із різних сортів агави. Тоді як текіла народжується виключно з соку одного виду цієї рослини – «блакитний» (його ще називають текільний) агави і піддається подвійної дистиляції для пом’якшення смаку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: