Що таке холестерин і як з ним боротися?


Холестерин, що це?
Напевне зараз важко знайти людину, яка б не чула це жахливе слово «холестерин» і настільки він небезпечній для нашого з вами здоров’я. Проте, нажаль, далеко не всі знають, що таке холестерин та як з ним потрібно боротися.
Холестерин – це речовина, яка схожа на жир. Більшість цієї речовини виробляться печінкою ( близько 80%), а решта потрапляє в організм разом з їжею тваринного походження. Холестерин життєво необхідний. Він є одним з важливих компонентів кліткової мембрани, за допомогою нього синтезується вітамін D, багато гормонів, а також жовчні кислоти, які необхідні для травлення. Але надлишок холестерину закупорює судини, через що виникає ризик багатьох хвороб таких, як інсульт, інфаркт, цукровий діабет та інших. Більшість людей навіть не підозрює про небезпеку, оскільки сам по собі підвищений холестерин не викликає жодних симптомів. Тому лікарі радять регулярно перевіряти рівень загального холестерину, починаючи з двадцятилітнього віку раз на п’ять років. Для цього проводять біохімічний аналіз крові. Людям віком від тридцяти до сорока років необхідно частіше робити цей аналіз: двічі на рік.

Концентрація холестерину не повинна перевищувати 5 ммоль/л у абсолютно здорових людей, а у пацієнтів з цукровим діабетом та сердечно-судинними захворюваннями – 4,5 ммоль/л.

Як боротися з високим холестерином?
Якщо у вас виявили підвищений холестерин, не варто впадати у відчай. Перш за все вам потрібно змінити свій раціон та спосіб життя. Уникайте жирних сортів м’яса та сиру, печінки, ковбас, сосисок, бекону,сала і морепродуктів. Заправляйте салати олією,вживайте менше солі та яєць. Запікайте м’ясо на решітці, щоб стікав зайвий жир, їжте м’ясо птиці без шкірки. Вам допоможуть свіжі фрукти та овочі, боби та горіхи. Будуть також дуже корисні кукурудза, морква, вівсяні пластівці, часник, оливкова олія, капуста броколі, риба (особливо морська), гриби гливи. Не будуть зайвими і фізичні вправи: звичайна ходьба, праця на присадибній ділянці, плавання, тощо.

Іноді цих зусиль буває не достатньо. В такому випадку доводиться вживати медичні препарати – статини, які необхідно приймати під наглядом лікарів. При вживанні статинів краще відмовитись від кислих цитрусів, оскільки ці фрукти можуть підсилювати дію ліків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: