Що вибрати: дарчу або заповіт?

Замислюючись про питаннях спадщини, ми хочемо, щоб наше рішення було максимально правильним і безпроблемним для дітей і онуків. Кожна мати або батько, подружжя або родичі мають свої причини розпорядитися нажитим добром так, як вважають правильним. При цьому не всі володіють тонкощами юридичних норм і не знають, який спосіб оформлення майна вибрати – скласти заповіт або подарувати майно, оформивши дарчу.

 
«Дарую тобі від усієї душі …»
 
Не варто керуватися тільки благими поривами, а краще прислухатися до закону, який регламентує оформлення угод даного типу. Потрібно уважно вивчити всі особливості та переваги оформлення заповіту і дарчої.
 
Обидва ці документи в чомусь схожі, тому що передбачають безкоштовну передачу майна в нові руки. При цьому, основна відмінність їх у тому, що заповіт передбачає перехід майна у спадщину (після смерті людини), а дарча означає дарування в момент оформлення угоди нотаріусом, наприклад, у Києві.
 
Вирішивши подарувати своє майно, громадянин перестає бути його господарем, а права власника переходять до «обдаровуваної» ним людини. При оформленні заповіту людина залишається власником і може розпоряджатися майном на свій розсуд. Важливо знати те, що заповіт підписується тільки власником, а договір дарування – обома сторонами.
 
Для збереження особистих вигод дарувальника, в деяких випадках,складання заповіту на нерухомість більш виправдано і доцільно, так як,подарувавши своє майно, людина передає всі права на нього одержувачу свогодару. Оформляючи заповіт у нотаріуса в Києві, з ним більше нікуди не потрібно звертатися, а договір дарування вимагає подальшої реєстрації прав на житло у відповідних органах.
 
Нерідкі випадки, коли літні люди оформляють дарчу на свою нерухомість на родичів або взагалі сторонніх людей, з умовою опіки та догляду до кінця життя. При цьому вони не знають, що оформивши дарчу, доводиться повністю покладатися тільки на моральні якості своїх опікунів, так як ніяких прав на житло більше не мають.
 
«А я передумав …»
 
У практичній діяльності нотаріуса в Києві часто зустрічаються випадки,коли громадяни звертаються з проханнями визнати договір дарування недійсним.Люди аргументують це тим, що збиралися передати майно у спадок, але, не знаючи всіх особливостей процедури, оформили дарчу замість заповіту.
 
Потрібно розуміти, що довести в процесі судового розгляду нерозуміння дарувателем самої природи правочинно практично неможливо, як і домогтися її скасування.
 
Таким чином, передаючи своє майно спадкоємцям, варто враховувати багато особливостей переходу права власності і бажання залишатися впливовою особою при управлінні ним. А якщо виникають питання щодо процедур або нормативів даних документів, краще звернутися за консультацією до професійного юриста.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: