Освідченим і культурним людям тем для розмови завжди вистачає. Це і подія, з нагоди якої ви зустрілися, і новини науки, кіно,мистецтва, спорту, моди, і захоплення кожного – вирощування квітів, риболовля,полювання, плетіння або приготування страв і т.п. Словом, чим людина більше знає, тим цікавіше розмову з нею.

 
Але при цьому, звичайно слід враховувати місце, де відбувається розмова, та настрій присутніх. Зрозуміло, що тема розмови двох закоханих відрізнятися від теми розмови мисливців, домогосподарок або сім’ї за обіднім столом.
 
Щоб привернути увагу до своєї теми, висловлюйтеся стисло і чітко, викладаючи думки в логічній послідовності. Уникайте в розмові довгих вступів до теми і частих відступів, повторів. Не слід говорити з перебільшеними емоціями або занадто холодно, занадто повільно, або так швидко,щоб ніхто й слова вставити не міг.
 
Завжди треба подумати, що в суспільстві можна казати, а що ні. Не слід без потреби говорити про щось неприємне для співрозмовника, наприклад, хворому, що він погано виглядає, жінці – що вона постаріла, господарям – що вони не вміють приймати гостей. Неввічливо розпитувати людей про те, про що вони уникають розмови, що може викликати важкі спогади і похмурий настрій.
 
За столом не говорять про бридкі речі – це може зіпсувати апетит іншим. Недоречно малознайомим людям розповідати про свої домашні сварки, нетактовно проявляти інтерес до чужого інтимного життя. І,звичайно, зовсім не личить в суспільстві розважатися плітками, обговорювати спільних знайомих.
 

Не варто вибирати дуже гострі, наболілі теми, які можуть посварити знайомих, або такі, в яких більшість присутніх не розуміється,які нікого не цікавлять.
 
Зовсім не обов’язково завжди погоджуватися з тим,що нам говорять. Але й незгоду не слід висловлювати словами: «Дурниця», «Що винесете», «Брехня». У таких випадках доречно використовувати слова на кшталт:«напевно помилка чи непорозуміння», «неточна або застаріла інформація».
 
Тактичний співрозмовник не намагається перетворити бесіду у власний монолог, у що б заволодіти увагою присутніх, піклується і проте, щоб інші теж могли сказати слово. При дітях треба вибирати для розмови відповідні теми, висловлювання і інтонацію.
 
Уміння уважно вислухати співрозмовника не менш важливо, ніж уміння говорити. Це не означає, що треба сидіти мовчки або демонструвати свою нетерплячість або холодну байдужість до судження іншого.Якщо ви хочете сказати щось суттєве – попросіть дозволу це зробити, той, хто говорить, повинен враховувати ваше бажання.
 
Буває під час дискусії думки різко розходяться або хтось з присутніх, сам того не бажаючи, неприємно образити словом іншого. У таких випадках тактовний співрозмовник повинен зробити все, щоб уникнути сварки, пояснивши, що його невдале зауваження присутніх не стосується, і непомітно перевести розмову в інше русло.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.