Шизофренію називають важке психічне захворювання, з неадекватною поведінкою, емоційним розладом і порушенням соціальних відносин.

Найчастіше шизофренією страждають чоловіки у віці від 18 до 25 років, рідше жінки у віці від 26 років. Досить в рідкісних випадках шизофренія передається у спадок.
Що є причиною шизофренії

Найчастіше шизофренія викликається сильним стресом. Вражає вона 1 людини з 100 у всьому світі. Деяку роль відіграє генетичний фактор. Ризик виникнення хвороби різко зростає при постійному спілкуванні з людиною, хворим на шизофренію. Шизофренія може розвиватися при порушенні структури мозку. Наприклад, при зростанні пухлини або появі кісти.
Шизофренія: симптоми

Люди, що страждають на шизофренію часто чують голоси, яких насправді немає. Такі люди впевнені, що їх думки керуються деякими силами з потойбічного світу. У деяких випадках хворий вважає себе великою і популярною особистістю, наприклад, Наполеоном. Хворий часто висловлює  емоції не сумісні з подією, наприклад може сміятися при сумних новинах.

У хворих на шизофренію спостерігається безглузда мова, вони можуть перескакувати з однієї теми на іншу. У шизофреніків відзначається уповільнення розумових і рухових процесів, вони стають тривожними і збудження.
Шизофренія: лікування

Щоб допомогти таким людям необхідна в першу чергу підтримка і терпіння близьких людей. З медикаментозного лікування призначаються антипсіхічні препарати. Досить часто такі препарати призводять до побічних ефектів, тому повинні бути призначені лікарем. Тільки він зможе розрахувати необхідну дозування і скорегувати її в разі небажаних наслідків.

Хворі на шизофренію обов’язково повинні пройти консультацію психотерапевта. Приблизно у 1 з 5 осіб настає момент, коли хворий починає жити нормальним життям, забуваючи про своє недугу. Приблизно 1 з 10 хворих закінчують своє життя самогубством. Прогноз менш сприятливий у людей, чия хвороба розвивалася з юного віку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.