Шкідливі добавки в продуктах?

Про те, що практично всі харчові продукти, що лежать на полицях і прилавках магазинів, містять у своєму складі різні хімічні добавки (ароматизатори, барвники, консерванти та і.н.) знають всі без винятку покупці, як і про те, що такі добавки далеко не корисні для нашого організму, а іноді й відверто шкідливі.

Звичайно, оптимальним варіантом було б повністю відмовитися від покупки та вживання таких продуктів, проте зробити подібне в наш час практично неможливо, тому краще всього дізнатися про те, які добавки в їжі цілком припустимі, а які дійсно небезпечні.

Для початку варто сказати про те, що всі наявні в складі продукту добавки повинні обов’язково зазначатися при його маркуванні, ну а позначаються вони зазвичай літерою “Е” і цифрою відповідної тієї або іншої речовини.

При цьому слід зазначити, що в різних країнах можуть бути заборонені до продажу продукти містять деякі з подібних хімічних речовин.

Всі харчові добавки можна умовно розділити на такі групи:

  1. Е100 – Е182 барвники, що покращують і підсилюють колір продукту
  2. Е200 – Е299 – консерванти,
  3. Е300 – Е399 це антиокислювачі
  4. Е400 – Е499 стабілізатори
  5. Е500 – Е599 емульгатори
  6. Е600 – Е699 це підсилювачі запаху і смаку продуктів
  7. E900 – E999 це піногасники.

У ЗМІ часто можна побачити повідомлення про те, що та чи інша добавка викликає алергію, ракові пухлини, розлади шлунку і т.п. Але при цьому варто пам’ятати, що вплив будь-якої речовини може варіюватися в залежності, як від кількості речовини, так і від індивідуальних особливостей людини. Для всіх добавок визначені добові норми споживання, перевищення яких викликає негативні ефекти. Для різних речовин дозування може становити від декількох міліграм до десятих часток грама на один кілограм тіла людини.

Також треба пам’ятати про те, що деяка частина з даних речовин мають кумулятивний ефект, тобто можуть накопичуватися в організмі. Контроль за тим, щоб в продукти харчування містили норми добавок, зрозуміло, покладено на виробників.

Найбільш шкідливими і навіть небезпечними для нашого здоров’я є антиокислювачі та консерванти, так що саме вживання продуктів з їх вмістом бажано по можливості уникати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: