На жаль, полуниця при безлічі достоїнств має істотний недолік – вона є дуже сильним алергеном, тому її не можна приймати в їжу тим, хто страждає харчовою алергією. Також від полуниці рекомендується утриматися при запаленні апендициту, шлункових і печінкових коліках і підвищеній секреції шлункового соку.

Щоб не спровокувати появу алергії, варто виключити з раціону полуницю при вагітності, годуванні груддю, а також не давати її маленьким дітям. Крім цього, рекомендується не їсти ягоди на голодний шлунок. Наявність у складі органічних кислот може загострити виразку і гастрит, тому необхідно за наявності цих захворювань проконсультуватися з лікарем, який вирішить чи можна вам вживати полуницю і в якій кількості.

Також необхідно враховувати той факт, що з’єднання щавлевої кислоти і кальцію утворюють оксалат кальцію. Це речовина не розчиняється в організмі і може привести до загострення остеопорозу, пієлонефриту, карієсу і циститу. Тому навіть корисну полуницю потрібно вживати в помірній кількості. Зовсім скоро почнеться сезон полуниці і можна вже зараз подумати над тим, в якому вигляді ви будете включати її у свій раціон.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.