Шовковиця та її властивості.

Ця маленька ягода дозріває в липні.Готовий посперечатися, що багато хто з нас навіть не бачив як росте ця ягода. Шовковиця це в першу чергу дерево, яке цвіте на початку літа, а потім ми можемо насолодитися чорними, смачними і дуже корисними ягодами. У шовковиці дуже багато корисних речовин, – вітаміни, жири, білки, залізо і фосфорна кислота, які дуже допомагають нашим дітям для утворення крові. Не тільки дітям, а й дорослим.

 
Найкорисніші властивості цієї ягоди крово-очисна і крово-утворювальна. Шовковиця корисна для всього організму – нормалізує в ньому обмін речовин. Корисна для вживання при ожирінні. Бруньки цього дерева збирають і сушать навіть взимку, для приготування водної настойки проти тучності.
 
Ще з давніх часів шовковиця широко вживалася в східній медицині для приготування відвару з листя, кори коренів і стовбура, а також сиропу з ягід для лікування різних захворювань: водянки,цукрового діабету, гіпофункції нирок, серцево-судинних захворювань.
 
В Україні ягоди шовковиці використовували для лікування серця. Пацієнтам з клапанними проблемами, а також дистрофією міокарда серця, призначали по 200-250 гр. стиглих ягід 4 – 5 рази на день після їжі. У хворих відразу зникала задишка і серцеві болі, поверталася здатність до роботи. Взимку вони пили сиропз ягід.
 
Відзначено також позитивний вплив соку шовковиці при лікуванні атрофії зорового нерва. Сік цих ягід – кращий засіб проти кашлю. Він також допомагає при хронічному замку, якщо пити розведеним з водою (1:3), при запальних процесах допомагає полоскання соком горла і рота. Залишки які залишаються після віджиму соку застосовують для лікування цукрового діабету. Рецепт з залишків після віджиму простий і смачний – з них печуть хлібці і коржики,розмішавши попередньо з гречаною мукою.
 
Тим у кого цукровий діабет важливо завжди мати при собі порошок з висушеного листя шовковиці і посипати ним свої страви(супи, каші).
 
І на останок рецепт від запаморочень,головного болю, паралічу рухових нервів і набряків: беремо 10 г  свіжого листя шовковиці, настоюємо у склянці окропу 4 години. Приймати 4рази на день.
 
А у дітей які їдять стиглі ягоди шовковиці ніколи не буде діатезів – адже в ній багато різних кислот: лимонної,яблучної, щавлевої і янтарної.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: