Шпалери під фарбування. Особливості різних видів.

Шпалери під фарбування – прекрасна можливість часто оновлювати інтер’єр без особливих труднощів. Досить їх один раз поклеїти, а потім можна міняти колірну гамму стін, не переклеюючи шпалери.

Шпалери створюють в приміщенні затишок, вони тепліші на дотик, ніж, штукатурні стіни, краще поглинають звук. З усього багатого асортименту всього три види шпалер можна використовувати під фарбування:

  • Флізелінові;
  • Паперові, що миються;
  • Склошпалери.


При їх виготовленні використовують різні технології, по суті це абсолютно різний матеріал, у кожного виду свої переваги і недоліки.

Паперові шпалери – щільні, двошарові, прекрасно приховають нерівності і шорсткості поверхні. Вони просочені спеціальним водовідштовхувальним складом і навіть після багаторазового перефарбування не втрачають водостійкості. Бувають гладкі і рельєфні. За рахунок різної фактури можна створити цікавий малюнок поверхні стін і стелі.

Бамбукові шпалери являють собою флізелінову гладку основу і рельєфний малюнок зі спіненого вінілу. Такий матеріал має масу переваг: відмінно маскує тріщинки на стіни, не набухає і не розкисає, полотно широке (1 м), легко і швидко клеїться клей наносять тільки на стіни. Недолік – неміцний верхній шар, щоб продовжити термін служби, їх треба обов’язково зафарбовувати.

Склошпалери – це кращі шпалери під фарбування, вони виготовляються з скловолокнистої тканини і відрізняються особливою міцністю. Виробники випускають шпалери з різною структурою і щільністю. Це може бути павутинка або декоративне полотно, яке імітує орнаменти і малюнки.

Завдяки надміцності і зносостійкості вони витримують багаторазове миття щітками – їх використовують в приміщеннях з інтенсивним навантаженням: на кухнях, в коридорах. Перед наклеюванням полотна стіни слід обробити латексної грунтовкою. Фарбують їх латексними або акриловими водоемульсійними фарбами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: