Сіль – смерть чи порятунок?

Практично всі вживають щоденно сіль в їжу. Це щось, що увійшло в звичку і ми зовсім не замислюємося про те як же сіль увійшла в наше життя. А адже колись сіль на столі була ознакою багатства. За своєю вартістю вона прирівнювалася до золота.

Вперше людина дізнався про солі близько 10 тисяч років тому. Вже тоді люди зрозуміли, що сіль не тільки покращує смак їжі, але і робить її більш ситною і поживною.

Сіль вони збирали з морської води, водоростей, солоних озер. Сіль була дуже дорогою валютою. Воїни отримували сіль в якості плати за службу, а всього за кілька шматків можна було купити раба.

З чого ж складається сіль?

Сіль це мінерал, який складається з двох хімічних елементів – хлору і натрію. Користь солі проявляється в тому, що вона покращує вироблення шлункового соку. Крім того сіль життєво необхідна організму людини, тому як натрій, що входить до складу солі, сприяє регулюванню водного балансу і формує нервові імпульси, а хлор – друга складова, регулює кислотно-лужний баланс.

Чи завжди сіль білого кольору?

Напевно вам доводилося чути назву, яку нерідко привласнюють солі медики – “біла смерть”. Це неспроста. Але тут треба розібратися про який вид солі йдеться.

Куховарська сіль дуже дрібного помелу не залишає в собі абсолютно ніяких корисних речовин. Ось вона якраз і може надати поганий вплив на ваш організм. Але є і хороша сіль. Наприклад морська сіль, природна кам’яна сіль. Останню можна купити в будь-якому магазині. Вона відрізняться від “білої смерті” тим, що вона велика, грубого помелу.

У їжу потрібно додавати саме таку сіль. Морська сіль характеризується тим, що містить багато йоду, міді і магнію. Її можна вживати як і їжу так і в косметологічних цілях.

Здоров’я вам і нехай ваша їжа буде в міру солоною і смачною!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: