Симптоми дифтерії у дітей!

Дифтерію відносять до гострих небезпечним інфекційним захворюванням. Виявляється хвороба запаленнями шкірних покривів у місцях, де є порізи і забиття. Крім того, дифтерія у дітей проявляється як запалення верхніх дихальних шляхів. Досвідченому лікареві розпізнати захворювання нескладно, а батьки, на жаль, часто не знають, як відрізнити ангіну від дифтерії. Отже, і лікування може бути вибрано неправильно.

Сама по собі дифтерія становить небезпеку не тільки локальними ураженнями шкіри та слизових. Справа в тому, що дифтерія гортані (зіва) у дітей характеризується підвищеним виробленням в організмі небезпечних токсинів. Накопичуючись, вони провокують загальну інтоксикацію, то відбивається на роботі серцево-судинної та нервової систем. Особливу небезпеку дифтерія представляє для дітей, які не піддавалися вакцинації від даної хвороби. У таких пацієнтів захворювання завжди протікає в ускладненій формі.

Симптоми дифтерії

Клініка дифтерії у дітей бере свій початок від хворіючих людей або тих, хто є носієм даних бактерій, адже захворювання передається виключно повітряно-крапельним способом. Потрапивши в дитячий організм токсини розносяться кров’ю до органів. Вражають вони, в першу чергу, нервову систему, нирки, серцевий м’яз. Якщо концентрація токсину велика, то не виключена ймовірність летального результату. Саме з цієї причини, помітивши перші ознаки дифтерії у дітей, слід звертатися до фахівців. Відразу відзначимо, що симптоми дифтерії у дітей залежать від форми захворювання. Так, хвороба може проявлятися в такий спосіб:

  • дифтерія носа;
  • дифтерія ротоглотки;
  • дифтерія дихальних шляхів;
  • дифтерія локалізацій – пошкоджені ділянки шкіри , статеві органи. Зустрічається вкрай рідко.

Однак існують і загальні симптоми. Так, в перші дні у дитини при дифтерії відзначається підвищена температура. Крім того, вогнище запалення починає продукувати виділення гнійного характеру. Фібринозний наліт відзначається при дифтерії глотки. Він має сіруватий колір, що пов’язано з високим вмістом коринебактерій. Ці плівки небезпечні тим, що швидко розростаються, утруднюючи дихання. Саме з цієї причини дифтерію у малюків плутають з ангіною, адже мигдалини збільшуються в розмірах і набувають яскраво-червоне забарвлення. Іноді запалення зачіпає не тільки мигдалини, але і м’яке піднебіння, язичок, дужки. Пам’ятайте, при ангіні завжди відзначається висока температура і болі в горлі, а для дифтерії такі симптоми не характерні.

У рідкісних випадках при дифтерії на шкірі з’являється висип. Так організм реагує на атакуючі його токсини. Сама по собі цей висип не потребує лікування. У важких випадках дитина може скаржитися на нудоту, рвати. Малюк стає млявим і апатичним.

Поради батькам

Дифтерія – не те захворювання, яке можна лікувати вдома, використовуючи народні засоби! Життя малюка під загрозою, тому звернення до лікаря – міра обов’язкова!

Ефективність лікування залежить від часу введення антитоксичної сироватки проти дифтерії. Якщо вона введена в перші години після зараження, то токсини не встигнуть дістатися до внутрішніх органів. Однак такі ситуації – це виняток, а введення препарату навіть протягом першої доби вже не гарантує відсутності різного роду ускладнень. На жаль, так відбувається найчастіше.

Поряд з протидифтерійною сироваткою також призначається прийом антибактеріальних препаратів, що зменшують активність бактерій. Крім того, лікар обов’язково призначає дезінтоксичні препарати, що сприяють виведенню токсинів і зменшенню їх негативних наслідків на дитячий організм.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: